Gümüşhane:
'Limni Gölü Uzungöl kadar popüler olacak'
banner254

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı toplantılarının sonuncusu Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in de katılımıyla, İl Genel Meclisi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gündeme dair birçok maddenin konuşulduğu toplantıda Vali Memiş, Tomara Şelalesi, Zigana Kayak Merkezi ve Limni Gölü gibi turizm merkezlerinin yollarında çalışmaların devam ettiğini ifade etti.  Gümüşhane’nin kalkınmada turizm, madencilik ve organik tarım-hayvancılık olmak üzere 3 önemli argümanının olduğunu kaydeden Vali “Turizm hakikaten çok ciddi potansiyelimiz olan bir alan. Gümüşhane-Trabzon arasındaki yol dahi doğal güzellikte Türkiye’nin en güzel yollarından bir tanesi. Her ilçemizde ve her köyümüzde ayrı bir güzellik var. Onun için köylerimizin yollarını asfaltlamamız gerekiyor. Sizlerle birlikte bütün ilçelerimizi gezdik ve sizin de önerilerinizle yapılmasına karar verdiğimiz yollar için kaynak temin ettik. Tabii ki İl Özel İdaresi olarak bütçemizin yeterli olmadığını fark ettik ve merkezi idareden kaynak temini için girişimlerde bulunduk. Bu konuda Sayın Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Ciddi anlamda bizlere destek oldular. Hesaplamalarımıza göre kendi bütçemiz haricinde en az 20 milyon TL gibi bir kaynak bulabilirsek, 2 yıl içerisinde bütün yollarımızı asfaltlarız. Yolların asfaltlanması da bir turizm altyapısıdır.” şeklinde konuştu.


"Arap turistler akın edecek"

Limni Gölü'n Uzungöl kadar popüler bir yer olacağını iddia eden Vali Memiş, "Seneye oraya Arap turistlerin akın ettiğini göreceksiniz. Limni Gölü’ne gelen turist Karaca Mağarası’na da gelecek. Karaca Mağarası’na gelenler Gümüşhane merkeze, Süleymaniye Mahallesi’ne gelecek, Krom Vadisi’ne, İmera’ya, Santa Harabeleri’ne, Örümcek Ormanları’na gelecek.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi...
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından daha önce 4 Aralıkta sona ereceği duyurulan Kırsal...

Haberi Oku