banner333

banner309

Selami Öktem, TEMA Vakfı’nın Gümüşhane İl Temsilcisi Oldu

TEMA Vakfı Gümüşhane İl Temsilcisi Yusuf Oral, gönüllü olarak yürüttüğü görevini Selami Öktem’e devretti.

Yaşam 03.01.2022, 09:05
Selami Öktem, TEMA Vakfı’nın Gümüşhane İl Temsilcisi Oldu
banner400

TEMA Vakfı’nı temsil etmenin kendisi için büyük bir gurur olduğunu belirten yeni İl Temsilcisi Selami Öktem, “Bugün ülke genelinde 950 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı ilimizde temsil etmek benim için büyük bir mutluluk. Bu büyük sorumluluk ile ilimizin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarınının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekibimle birlikte sürdüreceğiz. Bu kapsamda öncelikle Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz” dedi.

TEMA Vakfı Gümüşhane İl Temsilciliği ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışıyor. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırıyor.

Bilgi İçin:

Selami ÖKTEM |TEMA Vakfı Gümüşhane İl Temsilcisi|Cep Tel: 5304073295|E-posta: [email protected]

TEMA Vakfı Hakkında :

TEMA Vakfı iki toprak sevdalısı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kuruldu. Topraklarımızı tehdit eden erozyon ve çölleşme ile mücadelede toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmak, toprağa sahip çıkmak, koruyucu çözümler üretmek, doğal varlıkları korumak ve bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla çalışan gönüllü bir kuruluştur. Ülke genelinde 950 bini aşkın gönüllüsü bulunuyor. TEMA Vakfı bugüne kadar Mera ve Toprak yasalarının kanunlaşmasına destek sağladı. Doğal varlıkları korumak için açtığı/müdahil olduğu 267 davanın 145’ini kazandı. Onlarca dava hala devam ediyor. 22 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 18,6 milyon fidanı toprakla buluşturdu. 22 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 700 milyon meşe palamudu ekti. 266 kırsal kalkınma, koruma ve ağaçlandırma projesi yürüttü. 4 milyondan fazla öğrenciye doğa eğitimleri ve farkındalık çalışmaları ile ulaştı. 50 binden fazla öğretmene ve 35 bini aşkın kamu görevlisine çevre seminerleri verdi. 90'dan fazla kitap yayımladı ve kamuoyuna sundu. 2012 yılında Birleşmiş Milletler Çölleşmeyle Mücadele Sekretaryası önderliğinde dünyada ilk kez verilen Yaşam İçin Toprak | Land for Life ödülünü ilk kazanan oldu.

tema.org.tr | facebook.com/temavakfi | twitter.com/temavakfi | instagram.com/temavakfi | youtube.com/temavakfi

Selami ÖKTEM Kimdir?

1986 Gümüşhane doğumlu olan Selami ÖKTEM, 2008’de Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Gümüşhane Üniversitesi Matematik Mühendisliği alanında yüksek lisans, Netkent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği alanında lisans eğitimine devam etmekte olup Gümüşhane Ölçme Değerlendirme Merkezi’nin Müdürlüğünü yapmaktadır.

Geçmişte Gümüşhane Kitap Kulübü ile kitap okuma ve okur-yazar buluşma etkinlikleri düzenleyen, Let’s Do It Hareketi gibi çeşitli sosyo-kültürel ve çevre, temizlik çalışmalarına öncülük eden Selami ÖKTEM aynı zamanda Gümüşhane Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu üyesidir.

Umut Yeşertiyoruz TEMA Vakfı

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 02:56
Güneş 04:48
Öğle 12:25
İkindi 16:22
Akşam 19:51
Yatsı 21:35