20 Litre Kedi Kumu Kaç Kilo?

Yaşam 26.06.2024, 12:06
20 Litre Kedi Kumu Kaç Kilo?

Kedi kumu, kedilerin hijyenik ihtiyaçlarını karşılamasıyla birlikte evdeki temizlik ve koku kontrolünü sağlamak için vazgeçilmez bir ürün olarak tercih edilmektedir. Kedi kumunun tercih edilme nedenlerinden biri ise kediler doğal olarak temiz hayvanlardır, tuvalet ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için kedi kumu 20lt ile temiz ve düzenli ortama sahip olmak isterler. Kedi kumu, kedilerin idrar ve dışkılarını hapseder. Bu sayede kedinin tuvalet ortamı da hijyenik kalmaktadır. Kedi sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biri ise kedi kumunun kaç kilo geldiğidir. 20 lt kedi kumu; kaç kilo geleceği, kum türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kedi kumları, üç ana türde mevcuttur. Bunlardan biri bentonit diğeri silika diğer bir ürün ise biyolojik kumlardır. Kedi kumları, 20 lt kedi kumu olarak kullanım kolaylığı ve pratikliği ile tercih edilir. Topaklanan kedi kumları, idrar ve dışkıyı topak haline getirerek topaklar sayesinde kolayca temizlenebilir. Düzenli olarak topaklanan kumların alınması ve yenilenmesi, tuvalet kabının temiz kalmasını sağlar. Bununla birlikte kedi sahiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır.

20 Litre Kedi Kumu Türleri

Bentonit, en yaygın olarak tercih edilen kedi kumu türlerinden biridir. Ağır ve yoğun yapıya sahip olması ile birlikte ortalama olarak kedi kumu 20lt tercih edilirken, 1 litre kedi kumu, 1,6 kilogram ağırlığındadır. Bu hesaplamalara oranla 20 litre bentonit kedi kumu yaklaşık olarak 28-32 kilogram ağırlığında olacaktır. Bentonit kedi kumu, yüksek emiş gücü ve topaklanma özelliği ile temizlik işlerini kolaylaştırmaktadır. Silika kedi kumu, hafif yapısı ve uzun ömürlü kullanımı ile tercih edilmektedir. Bentonit kedi kumuna oranla daha hafiftir. Ortalama olarak 1 litre silika kedi kumu yaklaşık olarak 0,75-0,85 kilogram ağırlığındadır. Hesaplamalara göre 20 lt kedi kumu silika kedi kumu 15-17 kilogram ağırlığında olmaktadır. Silika kumun avantajı, nemi hızlı bir şekilde emerek kötü kokuları önler. Biyolojik kedi kumları, çevre dostu olmaları sebebiyle doğal malzemelerden üretilmesi sebebiyle öne çıkmaktadır. Biyolojik kedi kumları mısır, ahşap veya buğday malzemelerinden yapılır. Bu tür 20 lt kedi kumu , bentonit ve silika kumlara göre daha hafif olarak bulunmaktadır. 1 litre biyolojik kedi kumu, 0,5-0,7 kilogram ağırlığına sahiptir. 20 litre biyolojik kedi kumu yaklaşık olarak 10-14 kilogram ağırlığındadır. Biyolojik kumlar doğada kolay bir şekilde çözülerek atık yönetimi açısından avantaj sağlamaktadır.

Kedi kumları, özellikle koku kontrolü sağlayan türlerde, kötü kokuların yayılmasını önler. Silika ve bentonit gibi kedi kumları, idrarı hızla emerek kokuları nötralize eder. Bu sayede evde hoş olmayan kokuların oluşması engellenir ve temiz bir ortam sağlanır. Kokuları absorbe eden özel formüllü kedi kumları, evin içinde sürekli ferah bir hava sağlar.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:14
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:30
Akşam 19:55
Yatsı 21:35