banner333

banner309

İsmail Akçay’dan Torul’lu Esnafa Ziyaret

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay, Torul ilçesinde faaliyet gösteren üyelerimiz ve ilçe esnafını ziyaret ederek, Pazartesi günleri açılan ve yöresel ürünlerin bolca satıldığı Torul pazarından da alışveriş yaptı.

Torul 08.11.2017, 12:58 08.11.2017, 12:02
İsmail Akçay’dan Torul’lu  Esnafa Ziyaret
banner400

Torul ilçesine giderek ilçede faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden ve esnafın sorunlarını dinleyip mütalaa ederek soflarına misafir olan Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay, ayrıca Torul ilçesinin ekonomik ve sosyal durumu ve yapılan yeni yatırımlar hakkında da esnaftan bilgi aldı.

Pazartesi günleri açılan ve genellikle Torul köy ve Kasabalarında yetişen yerli ürünlerin satıldığı ilçe pazarını da ziyaret eden Başkan Akçay, ‘’Torul ilçe pazarımız ilçemizin farklı bölgelerinde yetişen ürünlerin satıldığı çok güzel bir pazarımız. Pazarımızda Coğrafi İşaret Belgesi alarak tescillenmiş Araköy Ekmeğimizi, Kuru Fasulyeyi , Meşhur Torul Fırfıra patatesini, Yerli Torul üzümünü, Torul’umuzun başka bir köyünde yetişmiş değerli bir ürün olan taze yerli incirimizi ve daha birçok yöresel ürünü görüp alabilme imkanına sahipsiniz. Bu çeşitlilik ilçemizin kültürel zenginliği kadar da tarım ürünleri bakımın dan da ne kadar zengin bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor. İlçelerimizde ve şehir merkezimizde farklı günlerde kurulan pazarlarımız bu kültürel değerlerimizin ve yöresel ürünlerimizin ekonomiye kazandırılmasında çok büyük bir öneme sahip. Bu kültürümüzü yaşamalı ve yaşatmalıyız’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49