banner333

banner309

Orhan Öztürk büyük bir başarıya imza attı.

Bulgaristan’ın Teteven kentinde yapılan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası'nda Gümüşhane Kanuni Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Orhan Öztürk büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu.

Spor 14.06.2017, 19:56
Orhan Öztürk büyük bir başarıya imza attı.
banner400

Balkan Dağ Koşusu Birincisi İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’ı Ziyaret Etti

Bulgaristan’ın Teteven kentinde yapılan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası'nda Gümüşhane Kanuni Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Orhan Öztürk büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu.

Şampiyon sporcu Orhan Öztürk ve Antrenör Ertuğrul Sarı İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'ı makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Öğrencilerimizin fizik, kimya veya tarih gibi derslerinin yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda elde etmiş olduğu başarılar da bizler için çok kıymetlidir. Çünkü öğrencilerimizin sosyal ve sportif branşlardaki başarıları hayatının her safhasında önemli bir iz bırakmaktadır. Öğrencimiz Orhan Öztürk’ü tekrar yürekten tebrik ediyorum. Öğrencimizi yetiştirip, bu başarıda katkısı olan ve emeği geçen idarecilerine, öğretmenlerine, ailesine ve antrenörüne çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu yıl 9. kez düzenlenen Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye takım halinde en başarılı ülke oldu. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın kuzeydoğusundaki Teteven kentinde yapılan organizasyonda Milli Takım, takımlarda dört disiplinin üçünde birinci olurken, bireysel altınların da ikisini kazanma başarısı gösterdi. Türkiye, böylece şampiyonadaki sekiz şampiyonluk unvanının beşini kazanmış oldu.

Genç kadınlarda Bahar Atalay birinci, Selma İsot üçüncü olurken, Türkiye takım halinde şampiyonluğu aldı. Genç erkeklerde ilk üç sıra Türkiye’nin oldu. Orhan Öztürk’ün kazandığı yarışta Kenan Sarı ikinci, Ahmet Alkanoğlu üçüncü sırayı elde etti ve takım sıralamasında da Ay-yıldızlı ekip zirveye çıktı.

Büyük kadınlarda milli atletler ilk üçe giremedi, ancak takım sıralamasında üçüncü olarak podyuma çıkmayı bildi. Büyük erkeklerde ise Orhan Avcı ikinci, Osman Çelik üçüncü olurken, takım sıralamasında 9 puan toplayan Türkiye, şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51