banner333

banner309

Gümüşhane'de Yaz Spor Okulları Başladı.

Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaz Spor Okulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Spor 01.07.2017, 21:36
Gümüşhane'de Yaz Spor Okulları Başladı.
banner400

Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaz Spor Okulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Gümüşhane Aydın Doğan Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen törene Gençlik ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, sporcular, antrenörler ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan’ın ardından Halkoyunları gösterileri ve çeşitli spor dallarında öğrencilerin gösterileri yer aldı.

Konu ile ilgili Gümüşkoza’ya açıklamalarda bulunan İl Müdürü İsrafil Aslan, her yıl 81 ilde Yaz Spor Okulları adı altında açılış törenleri yapıldığını belirterek, “29 Haziran 1938’de kurulan Spor Genel Müdürlüğünün 79. kuruluş yıldönümündeyiz. 2011 yılında 638 sayılı kanun hükmündeki kararname ile Bakanlığımız hayata geçti. Yaklaşık 6 yıllık süreçte ilk yıllarımız yeni doğmuş bir bebeklik dönemi olarak değerlendirilebilirse de artık yürüyen ve hatta koşma dönemini yaşamaktayız. Spor Bakanlığımız gerek yatırımlarda, gerek tesisleşmede gerekse sporcu olarak dünyada kendinden söz ettirmektedir. Federasyonların olsun, teşkilatların olsun yapılan spor hamlesi ile bir kalkınma modeli olarak görülen spor geniş kitlelerde yaygınlaşmıştır. Gün geçtikçe artan bir heyecan var” dedi.

“4 Bin Sporcudan 12 Bin 800 Sporcuya”

Gümüşhane genelinde 2011 yılında 4 Bin civarında lisanslı sporcu olduğunu dile getiren Aslan, “ Şu anda ise 12 Bin 800 lisanslı sporcuya ulaşmıştır. Sağlanan bu başarı sadece teşkilatımıza ait değil şehrin de katkısı ile oluştu. Bizim şehrimiz öğrenci şehri, üniversite şehri, gençlik şehri. Bu durumu göz ardı etmeden tek tek gençlerimize ulaştık. Onları gençlik merkezimize, spor salonlarımıza taşımaya gayret ettik. Bu sayı da bu şekilde elde edildi” diye konuştu.

“2 Olimpiyat 38 Milli Sporcumuz Var”

Gümüşhane’de ki yaklaşık 13-14 olan milli sporcu sayısının 38’e ulaştığını hatırlatan Aslan, “Bunların içerisinde Gümüşhane tarihi boyunca Olimpiyatlara giden sporcu sayısı 4 olurken bunlardan 2 tanesi 2016 yılı içerisinde Rio’ya Olimpiyat Oyunlarına gönderildi. Mihriban Kaya ve Ercan Muslu bizi orada başarıyla temsil etti. Bu şehir olimpiyatlara sporcu gönderiyor, 38 tane Milli sporcu yetiştiriyor. İnşallah 2020 yılında yapılacak Olimpiyatlarda daha da fazla sayıda sporcu göndeririz. Şu an için Atıcılıkta Şeymanur Koca adlı kızımız bu sporculardan biri olacaktır. 2016 Olimpiyatlarını 0,02 ile kaçırmıştı. Şu anda hem milli takımımızda, Azerbaycan’da yapılan İslam Oyunlarında ülkemizi temsil etti ve yine çok az bir farkla 2. olarak göğsümüzü kabarttı. Olimpiyat sporcumuzdur diyebiliyoruz. Yine Atletizm dalında Ercan Muslu kardeşimiz de olimpiyat hazırlıklarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz; 19 Dalda Bin 500 Öğrenciye Ulaşmak”

Yaz spor okullarının da geçmişinin 6 yıllık bir süreç olduğunu dile getiren Aslan, “Bu yıl yüzme sporunu da dahil etmek suretiyle yaz spor okullarımızda 19 dalda hizmet veriyoruz. Yüzme bizim için önemliydi çünkü ilk kez Türkiye şampiyonlarına katıldık. Öncelikli olarak bu şampiyonaya katılmak yeterliydi. Biz yine de ilk 10 arasına girmeyi başardık. Gelecek senelerde madalyalar da bekliyoruz. Yaz okullarında hedefimiz öğrenci sayısı olarak 1500 sayısına ulaşmak. Bazı dallarda antrenörümüz olmamakla birlikte dışarıdan, üniversiteden belgesi olan arkadaşlarımızdan da ücreti karşılığında yararlanıyoruz. Okullar açılana kadar devam etmekle birlikte sene sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51