banner333

banner309

Eticaret

Cansız, Bakan Yardımcısı Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine 23 Temmuz Cumhurbaşkanı kararnamesi ile hemşerimiz Mithat Cansız atandı.

Siyaset 23.07.2018, 13:45 25.07.2018, 12:11
Cansız, Bakan Yardımcısı Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığında müsteşar yardımcılığı görevini yürüten Mithat Cansız, yeni dönemde Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Fatih Dönmez'in yardımclığı görevine getirildi. Hemşerimiz Mithat Cansız'a yeni görevinde başarılar dileriz.

Mithat Cansız Kimdir?

Mithat Cansız, 1973 tarihinde Gümüşhane Şiran Bahçeli köyünde doğdu. 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile İşletme Bölümlerinden (Çift Anadal) mezun oldu. Lisansüstü eğitimini, 2003 yılında Almanya Münih Üniversitesi Uluslararası İşletme (MBA) bölümünde tamamladı. 2001-2007 yılları arasında Almanya'da Siemens AG Finansal Kontrol Bölümünde Finansal Kontrol Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, yoğun olarak Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren bir Türk-Alman ortaklığı alt yapı firmasında İş Geliştirme ve Dış İlişkiler Müdürü olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı bünyesinde Baş Proje Direktörlüğü pozisyonunda çalıştı. 2010-2016 yıllarında Turkish Petroleum International Company (TPIC) Yönetim Kurulu Üyeliği, TPIC Genel Müdürlüğü, TPIC Yönetim Kurulu Başkanlığı, TP Petrol Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Bu görevlerinin yanı sıra ülkemizi uluslararası iş arenasında temsil eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde yer alan Türkiye-Brezilya İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye-Kolombiya İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve son olarak Türkiye-lrak İş Konseyinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Yorumlar (3)
Ahmet cansız 4 yıl önce
Bu göreve layık görülüp atandığı için kendisini kutluyorum ALLAH YAR VE yardımcısı olsun memleketin bu gibi insanlara ihtiyacı çok geleceğimiz için başarılarının devamını diliyorum vatana millete hayırlı ve uğurlu olsun ALLAH uyandırması bir akraba olarak iftiharına mazhar olmaktan şeref duydum
Mehmet Cansız 4 yıl önce
Haberde Bakan Yardımcılığına atanan Mithat Beyin soyadı yanlış yazılmış, CANSIZ olacaktı. Düzeltme yapınız.
Mühür Uçar 4 yıl önce
Enerji ve tabi kaynaklar bakan yardımcılığına atanan
Mithat Cansız Beyi tebrik ederim iftihar kaynağımız oldu Allah yar ve yardımcınız olsun görevinizin hayırlı olmasını temenni eder hayırlı olsun
20
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ağustos 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:32
İkindi 16:20
Akşam 19:27
Yatsı 20:56