banner333

banner309

Atatürk İlk ve Ortaokulu Öğrencileri İş Başında

Şiran 26.04.2023, 23:12
Atatürk İlk ve Ortaokulu Öğrencileri İş Başında
banner400

Milli Eğitim Bakanlığının Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlattığı ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Önem Veriyorum ) projesi kapsamında Gümüşhane’den Adıyaman’a gıda malzemesi gönderildi.

Şiran Atatürk İlk ve Ortaokulu, proje kapsamında Adıyaman Tut İlçesi Atatürk Ortaokulu ile kardeş okul oldu.

İhtiyaç tespitinin yapılmasının ardından okul aile birliği, öğretmen, öğrenci ve velilerin katkılarıyla öğrenciler ve aileleri için ramazan ayının üçüncü haftasında gıda malzemesi hazırlandı.

Toplanan yardım malzemelerinin içine, ortaokul öğrencilerinin kardeş okuldaki akranları için yazdığı mektuplar da yerleştirildi. Yardım malzemeleri, Adıyaman tut ilçesinde bulunan kardeş okul, Atatürk ortaokuluna ulaştırıldı.

Atatürk İlk ve Ortaokulu çok amaçlı salonunda gıda malzemeleri öğrenciler tarafından paketlenerek koliler halinde araca yüklendi ve gönderildi. Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi sonrasında yardım eli uzatan ve bir nebze de olsa Ramazan ayında kardeşlerimizin sofralarına katkı yapmak isteyen duyarlı evlatlarımızı ve velilerimizi can-ı yürekten tebrik ediyoruz.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hafız Orhan Aygün, gerçekleştirilen bu güzel faaliyette emeği geçen okul yönetimi, öğretmen öğrenci ve velilerine çok teşekkür etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:06
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:42