banner333

banner309

Beşiroğlu: Gümüşhane Sağlık Çalışanına Desteği ile Tüm Türkiye'ye Örnek Olsun

Türk Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkan Vekili Gökmen Beşiroğlu, altın kalpli insanların şehri Gümüşhane’de tüm esnafı sağlık çalışanlarına destek vermeye davet etti.

Sağlık 10.10.2020, 12:22
Beşiroğlu: Gümüşhane Sağlık Çalışanına Desteği ile Tüm Türkiye'ye Örnek Olsun
banner400

Türk Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkan Vekili Gökmen Beşiroğlu, altın kalpli insanların şehri Gümüşhane’de tüm esnafı sağlık çalışanlarına destek vermeye davet etti.

Beşiroğlu, yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgınıyla Türkiye’de de 11 Mart’tan bugüne kahramanca mücadele ettiklerini, en son açıklanan resmi rakamlara göre 52 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini, 30 bin sağlık çalışanının da virüse yakalandığını hatırlattı.

Gümüşhane’de de birçok sağlık çalışanının aileleri ile beraber bu hastalığa yakalanarak zor süreçler geçirdiklerini ifade eden Beşiroğlu, “Sadece bu rakamlar bile ortaya koyulan mücadelenin, yapılan fedakarlığın ve tüm olumsuzluklara rağmen yürütülen hizmetin değerini anlatmaya yeterlidir. Fakat böylesine bir çabanın içindeki sağlık çalışanlarına salgın döneminde destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Gümüşhane’de sağlık çalışanlarına destek kampanyası kapsamında başta Belediye Başkanı Ercan Çimen'den Gümüşhane Belediyesinin iştiraki olan Gümüşhane Şehircilik ve Sosyal Hizmetler Anonim Şirketinin (GÜMSAŞ) Mordut bölgesinde yürüttüğü Gümsaş Yaşam Evleri projesinde en az yüzde 20 indirim sağlanarak sağlık çalışanlarına bu konuda destek olmalarını isteyen Beşiroğlu, “Özel Okullar, Özel ve Devlete bağlı kreş ve gündüz bakımevleri, Market, mağaza, restoran, pastane, çay ocağı, pestil, köme, manav ve kuaför, Ulaşımda (İller arası Ulaşımda minibüs ve otobüsler), müteahhitlerin satılık evlerinde, Akaryakıt istasyonları, özellikle kirada olan sağlık çalışanlarının ev sahipleri sağlık çalışanlarının kiralarında hatırı sayılır indirim sağlayarak sağlık çalışanlarına destek vermeye davet ediyoruz. Altın kalpli şehrimizin tüm esnafını sağlık çalışanlarımıza destek vermeye davet ediyoruz. Desteklerini esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ediyoruz. Gümüşhane Sağlık çalışanına desteği ile tüm Türkiye'ye örnek olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52