banner333

banner309

Kürtün Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binasının Açılışı Gerçekleşti

Kürtün Belediye Başkanlığı tarafından 3,3 milyon TL maliyetle yaptırılan yeni hizmet binası ve sosyal tesisler düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kürtün 26.04.2017, 22:29 26.04.2017, 22:37
Kürtün Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binasının Açılışı Gerçekleşti
banner400

Kürtün Belediye Başkanlığı tarafından 3,3 milyon TL maliyetle yaptırılan yeni hizmet binası ve sosyal tesisler düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımızın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törene Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Adalet ve Milli Savunma Eski Bakanı Sayın Mahmut Oltan Sungurlu, TBMM İdare Amiri Sayın Ahmet Gündoğdu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Cihan Pektaş, Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Hacı Osman Akgül, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Faruk Akıncı, İller Bankası Trabzon Bölge Müdürü Salih Devran, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, AK Parti İl Başkanı Av. Celalettin Köse, GTSO Başkanı İsmail Akçay, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Gümüşhane Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın selamlama konuşmalarının ardından yaptığı konuşmada bütün binaların amacının insana hizmet etmek olduğunu belirten TBMM İdare Amiri Sayın Ahmet Gündoğdu, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Değerli arkadaşlarım eski Türkiye geride kalmıştır. IMF’ye mahkum kalan Türkiye geride kalmıştır. Dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya beşten büyüktür’ sözünün içini doldurmaya devam edeceğiz. Biz darbe olduğunda foterini alıp gitmeyecek, darbecilerin karşısında duracak, Konya’nın toprağı kadar, İstanbul’un nüfusu kadar nüfusu olmayan ülkeler bize İMF aracılığıyla emir verdiğinde ‘hadi oradan’ diyecek bir dünya liderinin özlemiyle de hep yanıp tutuştuk. Öyleyse dünya liderinin öncülüğünde yeniden büyük Türkiye yolculuğu hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Adalet ve Milli Savunma Eski Bakanı Sayın Mahmut Oltan Sungurlu da Kürtün’e katır üzerinde geldiği günler olduğunu hatırlatarak, “Yapılan yatırımları, hizmetleri görmemek haksızlık olur. Zor günlerdeyiz. Ülkemizin etrafında, dünyanın her tarafında ve ülkemizin içinde problemler var. Bunun için hepimizin birbirimize karşı husumet içinde değil, dostluk içinde güler yüzlü olması lazım. Ülkemizdeki meselelerin çözümü için, ülkemizin dünyaya karşı kuvvetli olması için birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım.” dedi.

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş ise yaptığı konuşmada Gümüşhane’nin özellikle son 14 yılda çok büyük hizmetler aldığını, 52 tüneliyle tüneller şehri, barajlar ve göletler şehri haline geldiğini söyleyerek, belediye hizmetlerinin yapmakla bitmediğini ifade etti, Gümüşhane’deki bütün belediye başkanlarına yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Hacıfettahoğlu’nun yaptırdığı dua ve kurban kesiminin ardından katılımcıların hep birlikte kurdele kesmesiyle açılış gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Sayın Valimiz ve protokol üyeleri yeni hizmet binası ve sosyal tesisi gezerek Belediye Başkanı Ahmet Kanat’tan bilgi aldılar, Belediye Başkanlığı tarafından yeni oluşturulan ziyaretçi defterini imzaladılar.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50