banner333

banner309

Kemalettin Aydın Kürtün’ün Güvende Yaylasında

Milletvekili Aydın Gümüşhane’de Gönülleri Fethetti

Kürtün 03.08.2014, 11:39 03.08.2014, 11:44
Kemalettin Aydın Kürtün’ün Güvende Yaylasında
banner400
 AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Gümüşhane yaylalarında katıldığı şenliklerde 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine vurgu yaptı.

Aydın, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte Türkiye’nin yeni bir sürece gireceğini; ekonomiden, siyasete, sosyal ve kültürel hayata kadar her alanda yaşanan değişim ve gelişmenin katlanarak artacağını söyledi.

Kürtün’ün Güvende Yaylasındaki şenlikler, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in okunmasının ardından başladı. Şenliğe katılan binlerce Gümüşhaneli, Dünya’nın gözü önünde Gazze’ye soykırım uygulayan ve insan hakları ile uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan İsrail devletini kınadı.
Şenlikler sırasında bir konuşma yapan AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, her konuşmasında dile getirdiği gibi sözlerine Müslüman kanı akıtan İsrail’i kınayarak başladı. Gazze’de insanlık onurunun ayaklar altına aldığını kaydeden Aydın, Dünya’nın ve Batılı büyük devletlerin bu zulüm karşısında sessiz kalmasının manidar olduğunu söyledi.
Konuşmasında 10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Aydın, 10 Ağustos’un Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı olacağını kaydetti.  Aydın, “ 12 yıldır AK davamızın başında olan, Türkiye’nin gelişmesinde çok büyük bir yükü göğüsleyen, Türkiye’mizi Dünya’da adından söz edilen bir ülke konumuna sokan ve gece- gündüz demeden çalışan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan inşallah hak ettiği Cumhurbaşkanlığı makamına 10 Ağustos günü gelecektir” dedi. Aydın’ın konuşması Güvende yaylasında bulunan binlerce kişiden yoğun alkış aldı.
Yayla şenliklerinde vatandaşla bir araya gelen Aydın, esnafı ziyaret etti ve hemşehrilerinin sofrasına konuk oldu. Gümüşhane’de hemşehrileriyle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu her fırsatta dile getiren Aydın, “ Söz verdiğimiz gibi hemşehrilerimizin sofrasına konuk olduk. Döndü teyzemiz ve Ayşe ablamız ikramda bulundular, tüm hemşehrilerime tek tek gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun” dedi.
Aydın ayrıca, Yemişen Yaylası, Günyüzü Köyü Paçacı Yaylalarını da ziyaret etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50