banner333

banner309

Kelkit'te vatandaşları doğalgaz kullanmaya hazırlanıyor

Ünal Yılmaz ilk imzayı atarak doğal gaz abonesi oldu. Kelkit’te abone bağlantı anlaşmasını yapan herkes bu kış doğal gaz kullanmaya başlayacak.

Kelkit 13.09.2017, 22:47 14.09.2017, 08:50
Kelkit'te vatandaşları doğalgaz kullanmaya hazırlanıyor
banner400

Aksa Doğalgaz’ın Kelkit’teki İlk Abonesi Belediye Başkanı Oldu

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi vatandaşları doğal gaz kullanmaya hazırlanıyor. 
11 Eylül tarihi itibarıyla başlayan başvurular kapsamında, Kelkit Belediye Başkanı 
Ünal Yılmaz ilk imzayı atarak doğal gaz abonesi oldu. Kelkit’te abone bağlantı anlaşmasını yapan herkes bu kış doğal gaz kullanmaya başlayacak.

‘Türkiye doğal gaz dağıtım sektörünün en geniş coğrafi alana hizmet veren şirketi’ Aksa Doğalgaz, Gümüşhane Bayburt lisans bölgesinde yer alan Kelkit ilçesine doğal gaz ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kelkit Belediye binasında açılan geçici büroda başvuruları almaya başlayan Aksa Doğalgaz’ın ilçedeki ilk abonesi, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz oldu. Doğal gaz kullanmak isteyen vatandaşlar, mesai saatleri arasında Kelkit Belediye binasındaki Aksa Doğalgaz bürosuna gelerek abonelik başvurusunda bulunabiliyor.

Aksa Doğalgaz ile Kelkit Bu Kış Doğal Gazla Isınacak

Kelkit’te bu yıl sonuna kadar 10 milyon TL yatırım yapmayı hedeflediklerini söyleyen 
Aksa Doğalgaz Gümüşhane Bayburt Bölge Müdürü Rahime Meydan, bu yatırımla kurulacak 75 kilometre şebeke altyapısıyla 5 bin konuta eş değer aboneye doğal gaz arzı sağlamayı planladıklarını belirtti. Meydan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kelkit ilçemizde 11 Eylül tarihi itibarıyla doğal gaz abonelik işlemlerine başladık. 2017 yılında önemli bir yatırıma sahip ilçemizde doğal gaz kullanmak isteyen vatandaşlarımızın, tesisat işlemlerini sonbahardan önce tamamlayarak gaz arzı sağladığımız günden itibaren doğal gaz kullanım konforuyla tanışmalarını arzu ediyoruz.” Meydan sözlerini tamamlarken başta Kelkit Valisi olmak üzere Kelkit Kaymakamı, Kelkit Belediye Başkanı ile tüm belediye çalışanlarına özverili çalışma ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, vatandaşları temiz hava ve konforla tanışmaları için doğal gaz kullanmaya davet etti.

Aksa Doğalgaz, Kelkit ilçesinde önümüzdeki 5 yıl içinde 20 milyon TL değerinde yatırım yaparak ilçede doğrudan ve dolaylı olarak 80 milyon TL’lik bir ekonomik büyüklük oluşturmayı; bölgedeki istihdam ve ekonomik hareketliliğe katkıda bulunmayı hedefliyor.

Aksa Doğalgaz Hakkında

Faaliyet alanında yer alan 27 il, 135 ilçe ve beldede 14 milyon nüfus, 2,2 milyonu aktif kullanıcı, 3,8 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz; Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı konumunda bulunmaktadır. Tüketiciye doğal gaz konforunu kaliteli bir hizmet anlayışıyla ulaştırmayı bir ilke olarak benimseyen Aksa Doğalgaz,genişleyen dağıtım bölgeleri ve yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48