banner333

banner309

Kelkit’te Geniş Katılımlı Koronavirüs Denetimi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında geniş kapsamlı yeni tip koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

Kelkit 11.09.2020, 16:10
Kelkit’te Geniş Katılımlı Koronavirüs Denetimi
banner400

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında geniş kapsamlı yeni tip koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yapılan denetleme faaliyeti Kelkit ilçesinde geniş kapsamlı olarak gerçekleştirildi.

İlçe merkezindeki çay ocakları, marketler, şarküteriler, taksiler, kasaplar, eczane ve diğer işletmeler ziyaret edilerek maske, mesafe ve temizlik konusunda denetlenirken, vatandaşlara da bilgilendirme yapıldı.

Denetim faaliyetinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Taşbilek, “Ülkemizin her yanında eş zamanlı olarak yapılan denetimler kapsamında biz de Gümüşhane Belediye Başkanımız, Kelkit Kaymakamımız, Kelkit Belediye Başkanımız, Gümüşhane Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdürleri, emniyet ve jandarma bütün kolluk kuvvetlerimizden oluşturduğumuz denetim ekiplerimizle birlikte Kelkit ilçemizde denetimi yapmayı istedik.
Bugün ilimizin en büyük ilçesi olan Kelkit’te koronavirüs kapsamında alınan tedbirlerin ne olduğunu, tedbirler noktasında uygulamaların uyumun ne olduğunu görmek için buradayız” dedi.

Vatandaşlardan temizlik-maske-mesafe denilen 3 temel kurala uymalarını isteyen, bununla birlikte Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiye ettiği, yönlendirdiği, talimatlandırdığı hususlara da titizlikle uymalarını isteyen Vali Taşbilek, “Pandeminin olumsuz etkilerini ancak bu şekilde en aza indireceğiz. Filyasyon ekiplerimizin çalışmaları ile temaslı olarak kabul edilen vatandaşlarımızın ve pozitif tanı konularak evlerinde tedavi edilen vatandaşlarımızın lütfen bu kurallara titizlikle uymalarını önemle ve özellikle rica ediyorum. Bu kurallara uymayan vatandaşlarımızın tespiti halinde gerekli ceza-i müeyyideleri uyguluyoruz. Bundan sonraki düşüncemiz, gerek filyasyon ekiplerimizin temaslı olarak gördükleri gerekse Covid pozitif tanısıyla evlerinde izolasyona tabi tutulan vatandaşlarımızı dışarıda gördüğümüz takdirde tespit ettiğimiz takdirde bu vatandaşlarımıza hem ceza-i işlem uygulayarak hem de Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarımızda izole ederek tedbir alma noktasında çalışmalarımız var. Bu kapsamda izolasyonda olan vatandaşlarımızın bunu dikkate alarak özellikle buna uyulması bizim için çok önemli. Kendilerinden istirhamımız bu. Buna uyulmadığı takdirde gereken tüm tedbirleri alacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51