banner333

banner309

Kelkit TSO’nun Gündemi İnşaat ve Yem Fiyatlarındaki Artış Oldu

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) temmuz ayı meclis toplantısında inşaat ve yem fiyatlarındaki artışlar konuşuldu.

Kelkit 07.07.2021, 22:20
Kelkit TSO’nun Gündemi İnşaat ve Yem Fiyatlarındaki Artış Oldu
banner400

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) temmuz ayı meclis toplantısında inşaat ve yem fiyatlarındaki artışlar konuşuldu.

Toplantıya Meclis Başkanı Mesut Engin Doğan, Başkan Yardımcısı Mevlüt Çolak, Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban, Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yaşar Doğan, Meclis Üyeleri Akın Üstün, Sedat Ok ve Gümüşhane Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hasan Ayaydın katıldı. 

Toplantıda KTSO’nun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İngiliz Ticaret Odaları ile Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’ne akredite olma süreci, Kelkit’e bir okul yapma projesi ile inşaat, yem ve mazot sektörlerindeki olumsuz fiyat artışları konuşuldu.

Toplantıda Meclis Başkanı Mesut Engin Doğan, inşaat maliyetlerindeki haksız fiyat artışlarının, gerek işletmelere gerek vatandaşlara büyük bir sorun oluşturduğunu vurguladı ve 2019 Nisan ayından bugüne inşaat maliyeti yıllık değişim oranına dikkat çekti.

Kelkit TSO Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban ise TOBB, Eurochambres ve BCC kuruluşlarına akredite olacaklarını, girişimlerin ve sürecin 1 yıldır devam ettiğini ve böylece üyelerine ve işletmelerine artık Avrupa standartlarında hizmet vereceklerini söyledi. Daltaban, Kelkit’e yeni bir okul projesi için gerekli girişimi ve süreci başlattıklarını ve artık topun kendilerinden çıktığını sözlerine ekledi.

Toplantıda Kelkit TSO Meclis Üyesi Akın Üstün ise yurtdışında, Türkiye'de ve Kelkit’te kuraklık etkisiyle yem fiyatlarının son 1 yılda yüzde 70'in üzerinde zamlandığını ve hayvancılık sektörünün en önemli girdilerinin başında gelen yem fiyatlarındaki sert yükselişin aralıksız devam ettiğine dikkat çekti. Sözlerine yem fiyatlarının artık günlük olarak değişmesinden ve sürekli zamlı yeni listeler gelmesinden bıktıklarını çünkü besicilerle süt üreticilerinin yem fiyatlarındaki hızlı artışa karşın et ve süt fiyatlarındaki düşük seyir yüzünden artık zarar ettiklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:58
Yatsı 21:41