banner333

banner309

Aydın Doğan Kelkit’te Mezuniyet Törenine Katıldı

Doğan Holding Onursal Başkanı Gümüşhaneli hemşehrimiz işadamı Aydın Doğan, ailesiyle birlikte geldiği Kelkit’te Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Kelkit 24.04.2019, 10:47
Aydın Doğan Kelkit’te Mezuniyet Törenine Katıldı
banner400

Doğan Holding Onursal Başkanı Gümüşhaneli hemşehrimiz işadamı Aydın Doğan, ailesiyle birlikte geldiği Kelkit’te Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Bu yıl 14’üncü mezunlarını veren Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törende yaptığı konuşmada üniversitelerin tek amacının eğitim öğretim olmadığını kaydeden Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “2002 yılında temelleri atılan Meslek Yüksekokulumuz, 2003 yılında bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak Aydın Vakfı tarafından önce Atatürk Üniversitesi’ne daha sonrasında Erzincan Üniversitesi’ne devredilmiştir. 2008 yılında ise Gümüşhane Üniversitemizin kuruluşu sonucu Üniversitemize teslim edilmiştir. Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulumuz hali hazırda 6 aktif programı ve 709 öğrencisi ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu yıl için öğrenci alımı yapmayı planladığımız 4 bölümümüz var. Bu 4 bölüm ile birlikte gelecek yıl Yüksekokulumuz 10 bölüm ile eğitim öğretimine devam edecektir. Diğer taraftan Kelkit ilçemizde şuan 230 aktif öğrencisi bulunan Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz bulunmaktadır. Üniversitelerin eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra topluma katkı sunmak ve araştırma yapmak gibi temel görevleri vardır. Gerek Meslek Yüksekokulumuz gerekse Üniversitemiz, bir taraftan açık olan lisans, lisansüstü programları ve bölümleri ile eğitim öğretime katkı sunarken diğer taraftan da gerek şehrimizde gerekse de ilçemizde öğrencilerimizin topluma katkı sunmak anlamında çok sayıda projede görev aldığını biliyoruz. Araştırma faaliyetlerinde yüksekokullarımızdaki öğrencilerimizin katıldıkları ulusal projelerde kazandıkları derecelerle kendilerine olan güvenimizin ne derece karşılığını verdiklerini ispat ediyorlar. Kelkit, Gümüşhane’mizin en büyük ilçesi, burada bir de 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu kuruluşunu gerçekleştirdik. İki bölümümüzü açtık.  Kısmet olursa bu yıl içerisinde öğretim elemanı ihtiyacını tamamlayarak, 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzda Havacılık Bölümü ve Rekreasyon Bölümünde gelecek yıl ile birlikte Kelkit’teki yükseköğretim bölümleri içerisine dâhil etmiş olacağız. Öncelikle mezun aşamasındaki bütün öğrencilerimizi kutluyorum. Sevgili gençler hayat sizin için yeni başlıyor. Çetin bir rekabet sizleri bekliyor, bundan sonra daha çok çalışmanız gerekiyor. Buradan aldığınız eğitim öğretimin dışında, birtakım donanımlarla bu eğitim öğretiminizi zenginleştirmedikten sonra kolay istihdam edilmeniz, iş bulmanız mümkün değildir. Fedakâr velilerimizi kutluyoruz. Öğretim üyelerimizi, elemanlarımızı ve idari personelimizi öğrencilerimizin mezuniyeti noktasındaki eğitimden öğretimden bütün hizmetlerinden dolayı kutluyoruz. Bu çatı altında bu töreni yapıyor olmamızın vesilesi olan desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemeyen Doğan Holding Onursal Başkanı Sayın Aydın Doğan ve sevgili ailelerine şükranlarımı arz ediyorum. Bu desteklerinin Gümüşhane sevdası dışında bir başka gerekçesinin olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı da konuşmasında, “Aydın Doğan Vakfı’nın amacı bu yöredeki gençlere kaliteli eğitim imkânları vererek, onları dünya standartlarında yetiştirmektir. Önce Atatürk Üniversitesi sonra Erzincan Üniversitesi ve şimdi de Gümüşhane Üniversitesi’nin yapıcı yaklaşımı ve değerli öğretim üyeleriyle hep birlikte çalıştık. Kurucumuz Sayın Aydın Doğan’ın adını taşıyan bu Meslek Yüksekokulu bölgenin en başarılı, en aranan okullarından birisi oldu. Meslek Yüksekokulumuz ile her zaman yakından ilgilendik ve başarılarından gurur duyduk. Okulumuzun ünü, sevgili öğrencilerimizin başarıları ile pekişiyor. Doğan Grubu ve Doğan ailesinin yakın ilgi ve desteği ile Aydın Doğan Vakfı; yaptırdığı okullar, yurtlar, spor salonları, gençlerin kültür-sanat ve dil eğitimi için yaptığı sayısız katkıları ile amaca yönelik giderlerinin en büyük kısmını eğitim için harcamaktadır. İnanıyoruz ki demokrasimiz iyi eğitimli bireyler ile güçlenecektir. Çalışkanlığımız, birbirimize olan sevgi ve saygımız ile çağdaş ve örnek bir ülke olacağız. Ülkemizin eğitim standardının gelişmesi için tüm sivil toplum, özel sektör, devlet ve bireylerin birlikte birbirine destek olarak çalışması son derece önemlidir. Ancak böylelikle nitelikli insan gücünü sağlar, dünyanın sayılı ülkeleri arasına girebiliriz. Sevgili öğrencilerimize tüm okullarımızda ve bu okulumuzda da yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek, kaliteli eğitim vermek için kaliteli olanaklar sunuyoruz. Amacımız öğrencilerimizin etik değerlere saygılı, yarının çağdaş lideri olarak yetişmesine katkıda bulunmaktır. Siz sevgi öğrencilerimiz de bu olanakları en iyi şekilde değerlendirdiniz ve mezun oluyorsunuz. Sizi, öğretmenlerinizi ve bu güne kadar size destek olan ailelerinizi kutluyorum. Mezuniyet, eğitiminizin bittiği anlamına gelmesin. Rekabet her geçen gün artıyor, başarılı olmak için yaptığınızı iyi, daha iyi yapmak, ilgilendiğiniz konularda fark yaratıp uzmanlaşmak zorundasınız. Her fırsatta yenilikleri takip edip yeni şeyler öğrenin. Araştırmayı ve çok yönlü düşünmeyi yaşamınızın bir parçası haline getirin. Etrafınızı aydınlatan insanlar olun. Bu güzel günde sizi Doğan Ailesi ve Aydın Doğan Vakfı adına kutluyor, değerli öğretim üyeleriniz ve ailelerinize buradan tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Baltacı da “Her sene olduğu gibi öğrencilerimizi mezun ederken böyle bir hüzün çöküyor; fakat öbür taraftan da öğrencilerimizin artık hayata atılacağı ve bu hayat içerisinde başarılı olacağı ümidi bizleri hep heyecanlandırmıştır. Son yıllarda teknik eleman ihtiyacı sadece ülkemizin değil, bütün dünyanın ihtiyaç duyduğu açık bir alandır. Bundan dolayı da bizler burada öğrencilerimize eğitim verirken özellikle de teorik eğitim yanında uygulamalı eğitime de yer vererek öğrencilerimizi gerçek hayata hazırlıyoruz. Yüksekokulumuz her yıl büyüyüp gelişen bir aile olmanın hedefini gütmektedir. Bu anlamda desteği olan emeği geçen başta Sayın Rektörümüz olmak üzere Aydın Doğan ve ailesine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmaların ardından Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu’nda dereceye giren öğrencilere hediye ve başarı belgesi takdim edildi.

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Programı okul birincisi Recep Furkan Göktaş’a hediye ve başarı belgesini Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma Programı okul ikincisi Mustafa Kılıç’a hediye ve başarı belgesini Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan tarafından verildi. Bu yıl Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu’nda üç tane okul üçüncüsü öğrencimiz yer aldı. Bunlardan Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencilerinden Mümin Erol yerine Mehmet Sezeri’ye hediye ve başarı belgesi Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Berk Taylan’a Aydın Doğan Vakfı Onursal Başkan Vekili Sema Işıl Doğan ve Yunus Türker’e de Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı tarafından verildi.

Tören, halkoyunları gösterisi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak 02:49
Güneş 04:45
Öğle 12:26
İkindi 16:24
Akşam 19:57
Yatsı 21:44