banner333

banner309

GİAD A.Ş.’den Gümüşhaneye Büyük Jest

Ankara’da Gümüşhaneli İşadamlarının öncülüğünde kurulan GİAD A.Ş nin ev sahipliğinde yapılan ve Gümüşhane TSO yönetiminin de hazır bulunduğu Gümüşhaneli iş adamları istişare toplantısı Balgat’ta bir restaurantta yapıldı.

İş Dünyası 23.05.2014, 10:42 23.05.2014, 12:16
GİAD A.Ş.’den Gümüşhaneye Büyük Jest
banner400
Ankara’da Gümüşhaneli İşadamlarının öncülüğünde kurulan GİAD A.Ş nin ev sahipliğinde yapılan ve Gümüşhane TSO yönetiminin de hazır bulunduğu   Gümüşhaneli iş adamları istişare toplantısı Balgat’ta bir restaurantta yapıldı.

Giad A.Ş yönetim kurulu başkanı Rubil Gökdemir’in ev sahipliği yaptığı toplantıya Adalet Eski Bakanı M.Oltan Sungurlu, Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Ankara Milletvekilleri Özcan Yeniçeri ve Sinan Aygün, Gümüşhane Belediye Başkanı  Ercan Çimen, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Eski Milletvekili  Bedri Yaşar, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Gümüşhane TSO Başkanı İsmail Akçay,Giad Başkan Vekili  Türker Yeniçeri,Büyükşehir Belediye Encümeni Bekir Yıldız, Yenimahalle Belediye Encümeni Emre Aydın ve Mehmet Gürer, Çankaya Belediye Encümeni Kıvanç Kibar,Kuşakkaya Gazetesi Sahibi Turan Tuğlu,Ankara  Güdef Başkan Yardımcısı Önder Turhan ile Giad ve Giad A.Ş yöneticileri , üyeleri ve GTSO yöneticileri katıldı.

Yemekli toplantının açış konuşmasını yapan Giad A.Ş başkanı Rubil Gökdemir, Gümüşhane için önemli bir adım atarak, şirketin sahip olduğu 5000 dönümlük araziyi oluşacak yeni bir vakıf aracılığıyla yurt ve okul yapılması için bağışlayacaklarını söyledi. Gökdemir sözlerine şöyle devam etti, “ Giad A.Ş olarak kuruluşumuzda belirlediğimiz  karın yüzde 10’nunu Gümüşhane’nin sosyal sorunlarında harcama taahüdünün bir yansıması olarak Eskişehir yolunda inşa edeceğimiz 800 konutluk bir projenin hemen yanında ki 5000 m2’lik arsayı okul ve yurt yapılması şartıyla kurulacak bir Gümüşhane vakfına bağışlayacağız. Bu oluşacak vakfın başkanı sayın bakanımız Oltan Sungurlu ve mütevelli heyetinde ise vekillerimiz, şehrimizin önde gelen iş adamlarının olmasını arzuluyoruz.”dedi.


Giad A.Ş Başkanı Rubil Gökdemir, memleketin  birlik ve beraberliğe, istikrara ihtiyaç duyduğu dönemde olduğunu belirterek, Gümüşhanelilerin bu toplantıda olduğu gibi hangi siyasi görüşten olursa olsun şehrimizin mevzularında birlikte hareket ederek diğer illere örnek olduğunu söyledi. Gökdemir konuşmasında Giad A.Ş’nin Gümüşhane için sorumluluk aldığını ve bunu her zaman gösterecek adımlar atacağını da söyledi.


Gümüşhane Milletvekili  Kemalettin Aydın’da toplantıda yaptığı konuşmada, Gümüşhane’de siyasetin sadece seçim günü konuşulduğunu, diğer günler hemşehriler arasında siyasi ayrışım ve konuşmaların yapılmadığını söyleyerek, bu kentin evlatları olarak gurbette birlikte hareket etme noktasında başarılı çalışmalar yapıldığını söyledi.


Gümüşhane TSO Başkanı İsmail Akçay’da Giad A.Ş’nin böyle anlamlı bir adım atmasından son derece memnun olduğunu, Ticaret Odası olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Akçay konuşmasında, hemşehrilerimiz birbirlerini sevdikçe çok daha iyi işler yapacaklarını da belirtti.


Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’de yaptığı konuşmada, Gümüşhane’nin gayri safi milli hasıladan yeterince pay alamadığını, bunun için iş dünyasının ve kurumların iyi bir atak yapması gerektiğini söyledi.


Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’de toplantıda yaptığı konuşmada, hemşehrilerimizin gittiği her ilde başarılı işlere imza attıklarını, Ankara’da da bunun örneğini görmekten mutlu olduğunu, belediye olarak her türlü katkıya hazır olduklarını söyledi.


Adalet ve Milli Savunma Bakanı M.Oltan Sungurlu’da yaptığı konuşmada, böyle güzel fikir ve düşüncelerle bir araya gelmenin önemine değinerek, artık iş hayatında ağırlığını hissettiren hemşehrilerimiz siyasi hayatta da daha kuvvetli olmalıdırlar ki birbirlerini tamamlasınlar. Kurulacak vakıf aracılığıyla yapılacak hizmetleri önemsediğini ifade eden Sungurlu, Gümüşhane için üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu söyledi.


Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen yemekli toplantı, kurulacak yeni bir Gümüşhane Vakfının ilkeleri ile ilgili yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi. Vakıf ile ilgili çalışmalar, Giad A.Ş ve Giad’ın koordinasyonunda önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği belirtildi.

Haber: Önder Turhan/Ankara

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49