banner333

banner309

Gümüşhaneli Taksiciden Örnek Davranış

İstanbul Şişli’de Gümüşhaneli taksici İbrahim Katırcı, yolcusunun aracında unuttuğu 70 bin lirayı sahibine teslim etti.

Gurbet 11.02.2020, 00:43 11.02.2020, 14:20
Gümüşhaneli Taksiciden Örnek Davranış
banner400

İstanbul Şişli’de Gümüşhaneli taksici İbrahim Katırcı, yolcusunun aracında unuttuğu 70 bin lirayı sahibine teslim etti.

Merkeze bağlı Dölek köyünden olan ve uzun yıllardan beri İstanbul’da taksicilik yapan İbrahim Katırcı, Ergenekon Caddesi üzerinden aldığı yolcusunu Dolapdere'ye götürdü.   Yolcu burada indikten sonra Katırcı, başka bir müşteri alarak Fatih'e doğru yola çıktı. 

Bu esnada arka koltukta oturan kişi araç içerisinde bir çantanın olduğunu görünce Katırcı’ya teslim etti. Taksi sürücüsü Katırcı da yolcusunu Fatih'e bıraktıktan sonra bağlı olduğu durağa geldi ve çanta içerisindeki bir telefon numarası üzerinden çanta sahibine ulaşarak durumu bildirdi. 

Aldığı telefonun ardından durağa gelen yolcu Oğuzhan Angın, içerisinde 70 bin liranın olduğu çantayı teslim aldı.

Altın kalpli insanların şehri Gümüşhane’nin yiğit evladı taksici İbrahim Katırcı, başından geçenleri şöyle anlattı: “Sabah saatlerinde çalışıyordum. Bir müşteri aldım ve Dolapdere'ye bıraktım. Ardından başka müşterileri aldım. Arka koltukta oturan kişi çanta var dedi. Bende çantayı alıp önce 153'ü bilgilendirdim. Sonra da çantayı durak başkanına teslim ettim. Çantanın içinde bulunan bilgilerden yola çıkarak sahibine ulaştık ve durumu bildirdik. İçinde 70 bin liranın olduğu söyleyen çanta sahibi de birazdan gelerek çantayı teslim alacak.”

İçinde 70 bin liranın olduğu çantasını teslim alan Oğuzhan Angın da “Param bulunduğu için çok mutluyum. Örnek bir davranışta bulunarak bana ulaşıp çantayı teslim ettiler. Taksici arkadaşlardan Allah razı olsun. Kendileri büyük bir yardımda bulundular. Ticaretle uğraşıyoruz, bu paranın önemi büyüktü. Yapmamız gereken ödemelerimiz mevcuttu. Çantayı bulamazsak büyük sıkıntıya düşerdik” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
şeker 4 yıl önce
helal kazanç bereket ve mutluluk geti̇ri̇r.
haram kazanç i̇se huzursuzluk ve kötülük geti̇ri̇r
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49