banner333

banner309

Vali ve Belediye Başkanı'ndan Gümüşhanespor'a teşekkür ziyareti

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16’ya kalarak şehrimizi başarıyla temsil eden Gümüşhanesporlu futbolcuları ve teknik ekibi, Yeni Şehir Stadyumu’nda sürdürdükleri Ankaragücü maçı hazırlıkları sırasında ziyaret ederek, tatlı ikramında bulundular.

Gümüşhanespor 08.02.2017, 17:42 09.02.2017, 08:37
Vali ve Belediye Başkanı'ndan Gümüşhanespor'a teşekkür ziyareti
banner400

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16’ya kalarak şehrimizi başarıyla temsil eden Gümüşhanesporlu futbolcuları ve teknik ekibi, Yeni Şehir Stadyumu’nda sürdürdükleri Ankaragücü maçı hazırlıkları sırasında ziyaret ederek, tatlı ikramında bulundular.

Teknik Direktör Tarık Daşgün, futbolcular ve teknik ekiple bir süre sohbet eden Sayın Valimiz, burada yaptığı konuşmada, Gümüşhanespor’un şehre çok güzel duygular yaşattıklarını ifade ederek, “Gümüşhane’de yaşayan yaklaşık 170 bin kişiyle birlikte, Gümüşhane dışında yaşayan yaklaşık 700 bine yakın vatandaşımıza çok güzel bir görsel şölen yaşattınız. Ziraat Türkiye Kupası’nda ilk 16’ya kaldınız. Ben bütün maçlarınıza geliyorum. Hepinizi tanıyorum hemen hemen.  Başta Tarık Hoca’m olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Bizi çok mutlu ettiniz. 3 tane Süper Lig takımıyla oynadık. Hiç mahkûm oynamıyoruz Gümüşhanespor olarak. Sizi izlemek hakikaten keyifli. Aranızda çok güzel bir uyum var.” dedi.

Sporu karakterli bir şekilde yapmanın da çok önemli olduğunu ve Gümüşhanespor’un bunu başardığını vurgulayan Sayın Valimiz, “Centilmen olamadıktan sonra kazanmanın da bir anlamı yok.  Bunda Tarık Hoca’nın da çok büyük bir emeği var. Kulüp Başkanımız Kaya Büyükbayraktar Bey’e, masöründen, malzemecisine, yedek oyuncusuna kadar kulüpte çalışan herkese teşekkür ediyorum.  Biz de sizlere elimizden geldiğince maddi, manevi yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu desteğimiz sonuna kadar devam edecek.” diye konuştu.

Futbolda kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunu dile getiren Sayın Valimiz,  “Amacımız bu sene şampiyon olmak. Ama şampiyon olamayabiliriz de. Bunu ahlaklı bir şekilde, alın teriyle yapmaktan daha kıymetli bir şey yok. Eğer öyle olmazsa zaten geldiğiniz gibi geriye gidersiniz. Biz sizin bunu başaracak güçte ve azimde olduğunuza inanıyoruz. Her gün kendinizi geliştirmelisiniz. Ben güne her başladığımda bu il için yeni ne yapabilirim diye bakıyorum. Yetenek çok önemli ama emin olun çalışmayla yeteneğin çok geliştiği görülüyor.  Messi’nin, Ronaldo’nun hayatlarını okuduğunuzda ekstradan çalıştıklarını görüyorsunuz bu adamların. Mutlaka çalışmayla yeteneğiniz artar, ben bunu size tavsiye edebilirim. Bence kendinizi daha çok geliştirebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Bir karşılaşmada herkesin konsantrasyonunun, moral ve motivasyonunun iyi olamayabileceğine ancak işe odaklanılması gerektiğine dikkat çeken Sayın Valimiz, “11 kişiden konsantrasyonu o maçta iyi olmayanlar olabilir, hepimiz insanız. Hepinizin kendinize göre sorunları olabilir ama orada işinize odaklanmanız gerekir. Ve çalışarak mutlaka gelişirsiniz. Sahada yetenekli adam fark ediliyor. Çok çalışmanız lazım. Bir takım sizi yeniyorsa sizden daha çok çalıştığı içindir. Sporda disiplin olmazsa başarı olmaz. Kollektif sporda özellikle bu çok daha önemli. Türk sporunun geleceği sizlersiniz. Başarı ancak çalışmakla, fedakâr olmakla ve kenetlenmekte olur. Emeğinize, alın terinize sağlık. Herkesin samimi olduğunu görüyoruz. Bizler de sonuna kadar sizlerin yanında olacağız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise, Sayın Valimiz gibi sporun içinden gelen ve sporu seven birisi olduğunu ifade ederek, “Sporu seven bir Vali’yle aynı dönemde Belediye Başkanlığı yapmak benim için de, şehrimiz için de bir şans. Ben de bu kulüpte başkanlık yaptım. Bir yerlere getirdik. Her zaman da kendi kulübümüz, kendi çocuğumuz gibi görüyoruz. Bu noktalara geldik. Tabi bunda büyüklerimizin çok emeği var. Başta Milletvekilimiz, Onursal Başkanımız Sayın Hacı Osman Akgül ve Milletvekilimiz Sayın Cihan Pektaş’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kulüp Başkanımız Kaya Büyükbayraktar Bey’le yıllarca kulüp içerisinde beraber olduk, çalıştık. Onu da, yönetim kurulunu da tebrik ediyorum. Gerçekten hem Gümüşhane iline hem de diğer vilayetteki hemşerilerimize çok güzel şeyler yaşattınız. Ben hemşerilerim adına sizlere teşekkür ediyorum. İlk 16’ya kalabilmek de bizim için gurur verici bir tabloydu. Hepinize teşekkür ediyorum. Takıma yeni katılan arkadaşlara da şehrimize hoş geldiniz diyor, başarılar diliyoruz.  Maddi manevi her zaman sizlerin yanınızda olacağız. Zaten bunu yapıyoruz ama daha da arttırarak yapacağız.” dedi.

Yorumlar (1)
Ayyıldız 7 yıl önce
Gerçekten gururlanıyoruz. Hele maçları naklen izleyince daha bir mutlu oluyoruz. Ailecek gururluyuz. Türkiye'nin en huzurlu şehirlerinden biridir Gümüşhanem. Üstün Başarılar diliyorum memleketime..Almanya'da sevgilerimizi gönderiyoruz. Allah utandırmasın inşAllah. HAYDİ GÜMÜŞ. YOLUN AÇIK OLSUN. EN ŞAHANE GÜMÜŞHANE!!.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52