banner333

banner309

Gümüşhanespor’da ödemeler yapıldı

Geçtiğimiz günlerde yeni oluşan yönetim kuruyla birlikte, özellikle ekonomik beklentilerin olduğu temsilcimiz Gümüşhanespor’da ödemeler yapılmaya başladı.

Gümüşhanespor 07.01.2020, 02:00 07.01.2020, 23:04
Gümüşhanespor’da ödemeler yapıldı
banner400

Son 15 gündür tüm mesailerini Gümüşhanespor için harcadıklarını ifade eden Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Cengiz Fırat; ‘İkinci yarı için anlaşmaya vardığımız mevcut kadromuzdaki futbolcu kardeşlerimize taahhüt ettiğimiz paraları bugün itibariyle hesaplarına geçti’ dedi.


‘KULÜBÜN BORCUNU ERİTİYORUZ’
Sadece futbolcuların ödemesiyle uğraşmadıklarını kulübün birçok ekonomik sorunuyla uğraştıklarını belirten Başkan Fırat; “Son birkaç gündür özellikle sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara çok üzülüyorum. Biz insanlardan sabırdan başka bir şey istemedik. Daha görevi devralalı 15 gün oldu. Bu süreçte kulübün 8,5 milyonluk borcunu 2,5 milyonlara çektik. Günümüz ekonomik şartlarında bunlar kolay işler değil. Görevi devraldığımız gün ne söz verdiysek, sözümüzün arkasındayız. Bize verilen sözler vardı. Bizim gösterdiğimiz hassasiyeti şehrimizin büyüklerinden de bekliyoruz. Ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar Mali İşlerden Sorumlu yönetici arkadaşımız haricinde hiçbir yönetici arkadaşımdan tek kuruş almadım. Tamamını kendi imkanlarımla karşıladım.” şeklinde konuştu.


‘KULÜPLERE HER GÜN PARA LAZIM’
Sezon başında veya ikinci yarı başında yapılan ödemelerin rutin ödemeler olduğunu ancak bunlarla kulüp idare edilemeyeceğinin altını çizen Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Cengiz Fırat; “Profesyonel kulüplere her gün para lazım. Uzun yıllardır edindiğim tecrübelerle bunları söylüyorum. Devasa bir tesis, onlarca insanın yemesi, içmesi, ısınması, barınması, deplasmanı vs. bunların tamamı ekonomi. Çok acil ödemeleri şahsım yaptım. Bu arada dediğim gibi kulübümüzün sırtında büyük bir kambur olan borcunu çok çok aşağılara çektik. Ama tüm kamuoyu takdir eder ki, hiçbir profesyonel kulüp tek bir kişinin harcamasıyla yürümez. Biz şehir olarak takımımızı sahiplenmemiz gerekiyor. Sayın Valimize ve Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İlk görüşmemizde ilimiz şartlarına göre ciddi bir destek sözü verdiler. Sanırım yakın bir zamanda söz verdikleri desteği kulübümüze ulaştıracaklar. Bu tür sahiplenmeleri çok önemsiyor ve her platformda artmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Burak gündüz 4 yıl önce
Neyi erittin baskan söylesene bilelim
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52