banner333

banner309

Zigana'da ATV keyfi.

Gümüşhane’nin Torul ilçesi Zigana köyü sınırları içerisinde yer alan Limni Gölü Tabiat Parkına gelen ziyaretçiler, kiraladıkları bisiklet ve ATV’ler ile bölgenin eşsiz güzelliklerini keşfediyor.

Gümüşhane 29.06.2017, 18:48
Zigana'da ATV keyfi.
banner400

Gümüşhane’nin Torul ilçesi Zigana köyü sınırları içerisinde yer alan Limni Gölü Tabiat Parkına gelen ziyaretçiler, kiraladıkları bisiklet ve ATV’ler ile bölgenin eşsiz güzelliklerini keşfediyor.

Maden mühendisi, makine mühendisi ve tarih öğretmeni olan 3 kardeş tarafından geçtiğimiz yıl faaliyete geçirilen Zigana ATV, bölgenin güzelliklerini sakin bir şekilde seyretmek isteyen sporseverler için dağ bisikletleri, keyif dolu gezintiye bir nebze de olsun adrenalin katmak isteyen maceraseverlere ise ATV’ler ile hizmet veriyor.

Yaklaşık 2000 metre rakımlı Limni Gölü Tabiat Parkında bu yıl Ramazan Bayramı ile birlikte hizmet vermeye başlayan işletme hakkında bilgiler veren Osman Şahin, Zigana köyü merkezindeki sabit istasyonlarının yanı sıra Zigana Dağı ve Limni Gölünde de mobil istasyonları olduğunu söyledi.

Güneşin Eşsiz Renklerine Şahit Olunuyor

Her geçen gün artan potansiyeli ile Limni Gölü Tabiat Parkı’nın Doğu Karadeniz turizmi için vazgeçilmez bir destinasyon haline geldiğini kaydeden Şahin, “Bölgemiz yapılan yeni yollar ve altyapı çalışmaları ile ziyaretçi akınına uğruyor. Ancak konaklama noktasında eksiklerimiz var. Hal böyle olunca da bölgenin akşam güzellikleri fazla bilinmiyor. Aslında zirveler ziyaretçilerini, dünyanın en güzel gün batımlarına ve gün doğumlarına davet ediyor. Güneşin eşsiz renklerine şahit olmak bir tarafa, huzur veren bir sessizliğin ortasında bisiklet ile gezinti yapmanın, ATV’ler ile zirveleri turlamanın tadı doyumsuz oluyor. Ancak karanlık olmadan dönmek isteyen günübirlikçiler bu güzelliklerden mahrum kalıyor” dedi.

Kaliteli Zaman İçin Farklı Alternatifler

Bu güne kadar sadece yaz aylarında hizmet veren Limni Gölü Tabiat Parkının artık kış sezonunda da açık hal getirildiğini belirten Şahin, “Bu çok sevindirici bir gelişme. Gümüşhane Valimiz bu konuda açıklama yaptı. Limni, yıl boyunca kesintisiz olduğu gibi, günün 24 saatinde de turizm potansiyeli olan bir yer. Bu konuda da Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından ışıklandırma çalışmaları ve yeni konaklama tesisleri yapımı sürüyor. Tamamlandığında Limni her bakımdan tam bir turizm merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak. Bizlerde Zigana ATV olarak bir anlamda idarecilerimizin çalışmalarına destek vermiş oluyoruz. Gelen ziyaretçilere kaliteli zaman geçirebilecekleri farklı alternatifler sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52