banner333

banner309

Vali, Merkez İlçe Mahalle Muhtarları ile Bir Araya Geldi

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, merkez ilçe mahalle muhtarlarını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerinin ardından kabul etti.

Gümüşhane 26.12.2017, 09:00 25.12.2017, 23:15
Vali, Merkez İlçe Mahalle Muhtarları ile Bir Araya Geldi
banner400

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, merkez ilçe mahalle muhtarlarını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerinin ardından kabul etti.

Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Ali Arıkan ve Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir’le birlikte il merkezi ve Arzular Kabaköy beldesi mahalle muhtarlarını ağırlayan Vali Memiş, devletin kapısına gelen hiçbir vatandaşı geri çevirmeyeceklerini belirterek, “Bu kapı devlet kapısı ve bu kapıya bir şekilde ‘ihtiyacım var’ deyip de geldiyse insanlarımız bu insanlarımızı geri çevirmeyeceğiz. Devlet vatandaşından hele de mağduriyet yaşayan vatandaşından imkanlarını esirgemez. Devleti devlet yapan en önemli özelliklerinden birisi muhtaç olduğunu söylediği vatandaşlarının yanında olmasıdır” dedi.

Gümüşhane’de yaşayan vatandaşların zaten her daim devletinin yanında olduğunu ve devlete olan görevlerini yerine getiren vatandaşlar olduğunun altını çizen Vali Memiş, “Bu kapıya geliyorsa boş çevirmeyeceğiz” diyerek özellikle rutin yardımlar haricinde özel projeler yapılmasını istedi.

Konuşmasında üniversite öğrencilerine ayrı bir başlık açan Vali Memiş, “Nüfusumuz üniversite öğrencileri sayesinde artacak. Gümüşhane bir üniversite kenti. Üniversite öğrencilerini de kendi nüfusumuzdan göreceğiz. Gümüşhane Üniversitesine gelen öğrencilerimiz çok varlıklı ailelerin çocukları değil. Dolayısıyla vakıftan onlara da yardımcı olmanın çaresine bakacağız” diye konuştu.

Gümüşhane’nin Türkiye’nin en yaşanılabilir butik illerinden birisi olma hedefi ve hayali olduğunu dile getiren Vai Memiş, “İsraf etmeyin ama kısmayın. Biraz merhametli olun. Açın muslukları. Fakire, fukaraya dağıtırken muslukları kısmayın. Kapımıza gelenleri geri çevirmeyelim. Öğrencilere sahip çıkalım” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53