banner333

banner309

Vali Kamuran Taşbilek’ten Kurban Bayramı Mesajı

Gümüşhane 06.07.2022, 11:00
Vali Kamuran Taşbilek’ten Kurban Bayramı Mesajı
banner400

Milli birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirerek manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yaşandığı huzur iklimiyle bizleri saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran müstesna günlerden Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmiş bulunmaktayız.

Millet olarak bizi diğer toplumlardan farklı kılan en önemli özelliğimiz sevinçte ve tasada el ele vererek dayanışma içinde olmamızdır. Bu nedenle bayramları, yaşadığımız toprakları bize vatan kılan, canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizin hatırasına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bu vesileyle cennet vatanımız için şehit düşmüş aziz şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

Yüce Rabbimize kayıtsız teslimiyetin göstergesi ve aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın da sembolü olan Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, Ülkemize aydınlık getirmesini temenni ediyorum. Yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur. Bayram sevincini hüzne dönüştürmemek için yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle istirham ediyorum. Değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı Cenabı Allah’tan diliyorum.

Kamuran TAŞBİLEK

Gümüşhane Valisi

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52