banner333

banner309

Üstün, Yatırımlar İçin İller Bankasında

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, İlbank yönetim kurulunda Gümüşhane'ye yapılacak yatırımları gündeme getirdi.

Gümüşhane 02.04.2013, 08:51
Üstün, Yatırımlar İçin İller Bankasında
banner400
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ında katıldığı ilbank yönetim kurulu toplantısına Eski İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olduğu için davet edilen Milletvekili Üstün, toplantıdan sonra Gümüşhane için yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Üstün, açıklamalarında 2011-2012 yıllarında Gümüşhane ilimiz, ilçelerimiz ve belde belediyelerimiz için acil olan bütün projelerin onayı için gerekenleri yapmış ve 2013 yılı yatırımlarımızla da ihtiyacını belirtmiş olan hiçbir belediyemizin projesini geri çevirmedik, öncelikle ilimiz için bu hassasiyeti gösteren Bakanımız Erdoğan Bayraktar'a, ilbank yönetim kurulu başkanımız Serdar Çalkan’a, Genel Müdürümüz Tuncay Karaman’a, İlbank çalışanlarına hemşerimiz mühendis Tamer Turhan'a teşekkür ediyorum.’ Dedi.

Milletvekili Üstün açıklamalarının devamında,

2012 yılında hemen hemen her belediyelerimizin alt yapı sorunlarının çözümü için bir yada birkaç projeyi hayata geçirdik,

2013 yılında da önceden programa aldırdığımız yatırımların yapım çalışmalarının takipçisi olmuğumuz gibi,bir çok belediyemize de yeni yatırım olanakları sağladık,kısaca bunların son durumu hakkında bilgiler vermek istiyorum.
2013 yılı ilbank A.Ş aracılığı ile;

Kelkit-Köse-Ünlüpınar ve Kaş Belediyelerimizin Köse baraj gölünden temin edilecek içme suyu terfi ve içme suyu arıtma tesisi projeleri onay için incelenmekte olup SUKAP Kapsamında % 50 hibe olarak yapılması için teklif edilmiştir.
Öbektaş belediyesi içme suyu şebeke inşaatı için ilbank Trabzon Bölge müdürlüğünde ön etütleri hazırlanmakta olup, SUKAP Kapsamında % 50 hibe yapılması için teklif edilmiştir.
Kelkit atık su arıtma tesisi projeleri değerlendirme aşamasında olup, SUKAP Kapsamında % 50 hibe olarak yapılması için teklif edilmiştir.
Deredolu Belediyesine bir adet toplu taşıma aracı alımı yapılmıştır
Torul Belediyesinin Kamulaştırma ve yol düzenleme işinin ön değerlendirmesi yapılıyor
Şiran belediyesinin Sayısal hâlihazır harita yapım işi için çalışmalar devam ediyor
Köse belediyesinin içme suyuyla ilgili Ödenek talebi değerlendiriliyor
Gümüşgöze belediyesinin Bir adet toplu taşıma aracı alım talebi değerlendiriliyor
Gümüşgöze belediyesinin içme suyu depo inşaatı için çalışmalar devam ediyor,SUKAP kapsamında yapılması için teklif edildi


Bu çalışmalarla birlikte ilimizde belediyelerimizin insanlarımıza yapması gerek en önemli hizmetlerin başında gelen içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarımız inşallah önemli bir mesafe almış olacaktır.Tüm çalışmalarımız toplumun geneline hitap edecek proje bazlı sonuç odaklı kalıcı eserler bırakabilme üzerinedir.

Ülkemizin genelinde olduğu gibi ilimizde de bu ve bunun gibi yatırımların hayata geçebilmesi tamamen ülkenin ekonomik gücüne bağlıdır,Ak parti iktidarı öncesinde hayal bile edilemeyen projeler bir bir yapılmakta ve hizmete sunulmaktadır,bu imkanların oluşmasının baş mimarı başbakanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ilimiz ve ülkemiz adına teşekkür ediyoruz.

Bizim gayretimiz rıza üzeredir, biliyoruz ki "Halka hizmet Hakka Hizmettir."bu sebeple de çalışmalarımızı severek ve içtenlikle yapıyoruz, insanımız her şeyin en iyisine layıktır. Bu duygu ve düşüncelerimle yapılan ve yapılacak olan yatırımların ilimize, ilçelerimize, beldelerimize ve köylerimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum,'  dedi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (1)
GÜMÜŞHANELİ 11 yıl önce
ERBAKAN HOCA DEDİĞİNİ YAPARDI, SİZ İSE HEP PROJEDEN BAHSEDİP HİÇ BİR ŞEY YAPMIYORSUNUZ.SAHİ ŞU İPARD PROJESİNDEN GÜMÜŞHANE ADININ OLMAYIŞINA NE DİYORSUNUZ. HEP DEMEÇ,HEP TOPLANTI, FİİLİYAT YOK. DEMEÇLERLE GÜMÜŞHANELİNİN KARNI DOYMUYOR. DEMEKKİ HOCADAN HİÇ BİR ŞEY ÖĞRENMEMİŞSİNİZ.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52