banner333

banner309

Türk Sağlık-Sen: Yönetici Atamalarında Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır

Gümüşhane Türk Sağlık Sen Başkan Vekili Gökmen Beşiroğlu, İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerdeki sözleşmeli yönetici atamalarında ehliyet ve liyakatın esas alınması gerektiğini söyledi.

Gümüşhane 13.07.2020, 16:45
Türk Sağlık-Sen: Yönetici Atamalarında Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır
banner400

Gümüşhane Türk Sağlık Sen Başkan Vekili Gökmen Beşiroğlu, İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerdeki sözleşmeli yönetici atamalarında ehliyet ve liyakatın esas alınması gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’de ehliyet ve liyakat göz ardı edilip, devlete sadakat yerine başka bağlılıkların öncelikli olduğunda nelerin yaşandığına hep birlikte şahit olduklarını kaydeden Beşiroğlu, “Bunun en acı örneği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimidir. Devlete hizmet etmenin bilincinden uzak, adam kayırmacılıkla hak etmeden geldikleri görevlerde devletimizin ve milletimizin geleceğine kastettiler. Bu yüzden kamuda ehliyet ve liyakatin esas alınmasına yönelik talebemizi ısrarla dile getirmekteyiz. Çünkü bu değerler devlet yönetiminde bizim en kıymetli hazinemizdir. Bu durumun vahametini ve acı sonuçlarını bilerek diyoruz ki, ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarda sözleşmeli yönetici atamalarında adalet, liyakat ve ehliyet ıskalanmamalıdır” dedi.

Yaşanan salgın döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Bilim Kurulunda ehliyet ve liyakatin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü ve bu durumun olumlu sonuçlarına da tüm Türkiye’nin şahit olduğunu vurgulayan Beşiroğlu, “Bu değeri yabana atmayıp en güzel şekilde taçlandırmak için yapılacak olan sözleşmeli yöneticilikte de ehliyet ve liyakati benimseyerek yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sadakati esas alan görevlendirmelerin yapılması gerekmektedir. Bu sistemin benimsenmesi ile kurumlarda örgüt kültürünü, barış ortamını, adaleti, vatandaşlık olgusunu, iş dayanışmasını, görev bilincini, sevgi ve saygıyı da tesis etmiş olacağız. “Muhakkak ki Allah, emanetleri sahibine teslim etmenizi ve insanlar arasında hakemlik yaptığınız zaman adaletle hükmetmenizi emreder. (Nisa-58)” diyen bir dinin mensupları olarak hayatımızın her alanında liyakati esas alan bir sistem oluşturmak zorundayız. Bu değeri taçlandırmak için yapılacak olan iş, sözleşmeli yöneticilikte de ehliyet ve liyakati esas alarak objektif bir kriterlerle atamaları gerçekleştirmektir. İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarda sözleşmeli yönetici atamalarında beklentimiz birilerine yakınlık yerine, adalet, liyakat ve ehliyet hususlarına dikkat edilmesidir. Türk Sağlık Sendikası olarak sözleşmeli yönetici atamalarını önemsiyoruz. Bu konuyu yakinen takip etmekteyiz” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:03
Güneş 04:52
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:46
Yatsı 21:27