banner333

banner309

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu başvuruları 11 Nisanda Sona Erecek

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu ikinci dönem başvuruları 11 Nisanda sona erecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada sürdürülebilir Turizm, doğal, ekonomik ve kültürel kaynakların korunmasını ve devamlılığını gözeten; kaynakların değerlendirilmesi fırsatını yaratan; bu kaynaklardan gelir elde edilmesini ve bu gelirin kaynağın ait olduğu yerde kullanılmasını sağlayan bir turizm yaklaşımı olarak belirtildi.

Gümüşhane 02.04.2014, 12:31 02.04.2014, 12:56
Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu başvuruları 11 Nisanda Sona Erecek
banner400
 Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu, Anadolu Efes, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve turizm alanında çalışan kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerden oluşan Çalışma Grubu’nun stratejik partnerliğiyle geliştirildiği söylendi.

Proje içeriğinde, Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında, yenilikçi, katılımcı, sürdürülebilir ve cinsiyet dengeli turizm projelerine fon desteği sağlanacaktır. Fon verilecek projeler, Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Çalışma Grubu tarafından belirlenecek kriterler doğrultusunda, Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Jürisi tarafından seçileceği kaydedildi.

Sürdürülebilir turizmin yerel ekonomik kalkınmaya etkisinin farkına varılması ve dolayısıyla bu konudaki girişimlerin artmasına, yerel halkın kendi değerlerinin farkına varmasına, Kültürel ve doğal mirasın korumasına yönelik bilincin artmasına, Koruma kullanma dengesi konusunda örneklerin çoğalmasına, Yerel sürdürülebilir turizmin gelişimine yönelik kaynakların harekete geçirilmesine, alanda çalışanların sayısının artması, böylece istihdamın desteklenmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.

Proje tanıtımında, Siz de Sürdürülebilir Turizm alanında, yerel ürün geliştirmeyi Tarımsal, Kırsal, Eko, Kültür turizme yönelik faaliyetler yürütmeyi, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturmayı, gelir getirici araçlar ve yeni işgücü yaratmayı, yerel ürün geliştirmeyi, yerel alanda kapasite geliştirmeyi istiyorsanız, Projenizle Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’na başvurun, Projenizi birlikte uygulayalım; turizme birlikte sahip çıkalım denildi.

 Sürdürülebilir Turizm Destek Fonuna; Kar amacı gütmeyen Sivil Toplum Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri ile bu kuruluşların oluşturmuş olduğu odalar, birlikler, kooperatifler, mesleki dernekler, federasyonlar, dernekler, vakıflar ile Üniversiteler ve Araştırma Enstitüleri veya Merkezleri başvurabileceği açıklandı.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye www.gelecekturizmde.com adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50