banner333

banner309

Modern Karma Sanayi Sitesi Çalışmaları Başladı

İkisu mevkiinde yapılması planlanan Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi için Hazırlıklar başladı.

Gümüşhane 23.06.2020, 10:26
Modern Karma Sanayi Sitesi Çalışmaları Başladı
banner400

İkisu mevkiinde yapılması planlanan Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi için Hazırlıklar başladı.
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ile birlikte S.S. Modern
Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim kurulu ile çalışmalara başladı. Yeni Modern Karma Sanayi Sitesinin İkisu mevkiinde yapılmasına karar verildi. Yeni Sanayi Sitesi için Başkan Akçay’ın girişimleriyle DOKA tarafından yapılan fizibilite çalışması 1 yılın ardından sonuçlandı.

Sanayi Sitesinin hayata geçirilmesi için Nurettin Saraç Yönetimi Başkanlığında 44 kurucu üye ile birlikte S.S Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kuruldu. Yapılacak Sanayi Sitesinin ile bütün İldeki ihtiyaçları karşılayacak. Torul belediye Başkanı Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Akçay ile Kooperatif başkanı Saraç yeni sanayi sitesi için başlattıkları çalışmalardan mutluluk duyduklarını ve Gümüşhane’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Başkan Çimen; Modern bir site olan karma sanayi sitesi, Sanayiciler sektörünün gelişmesi için başlatılacak olan bir projedir. Geniş dükkanlar ve depo alanları siteye özel bir ferahlık kazandıracak. Böylece hijyenik çalışma mekanları ile sektörün cazibe odağı haline gelecektir, Sanayi sitemiz sadece tek bir iş koluna yönelik olmadığı gibi pek çok yatırımcı sanayici ve esnafımızın ilgisini çekmektedir. Yeni yapılacak sanayi sitesinde sanayici esnafının fikirlerinin de önemli olduğunu söyledi. Gümüşhane’nin modern bir kent olması adına projede ciddiyet ile çalıştıklarını belirten Başkan Çimen,” Gümüşhane’miz için kentin her köşesinin değerlendirilmesi şarttır. Ayrıca kentin gereklilikleri de doğru irdelenmelidir. Biz seçimden önce kentimizin projelerini hazırlamıştık. Projelerimiz için titiz bir çalışma yürütürken, kentimizin sorunlarını da projelendirerek çözüyoruz. Bilindiği gibi şehrimizde bulunan sanayi sitesi maalesef ihtiyaçları karşılamamaktadır. Biz bu konuya Modern Sanayi Siteleri yaparak çözüm bulmak istedik. Yapacağımız Sanayi Sitemiz şehrimizin en az 50 yılı göz önüne alınarak planlıyoruz. Tümü Gümüşhane’ye hizmet verecek sanayi sitemiz, günümüz şartlarını karşılayacak şekilde planlanıyor” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50