banner333

banner309

Gümüşhaneli Öğrencilerden Zam Tepkisi

Gümüşhane Üniversitesinde okuyan öğrenciler şehir içi ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 25 oranındaki zammı protesto etti.

Gümüşhane 18.11.2018, 14:06
Gümüşhaneli Öğrencilerden Zam Tepkisi
banner400

Gümüşhane Üniversitesinde okuyan öğrenciler şehir içi ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 25 oranındaki zammı protesto etti.

Gümüşhane Anadolu Öğrenci Birliği, İlim Yayma Cemiyeti, Genç Memur-sen, Genç İHH ve Gümüşhane Üniversitesi A.D.E.M. Topluluğu yayımladığı ortak basın açıklamasıyla, “Yanlıştan dönmek en büyük erdemlerdendir” dedi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Ülkemizin çok ciddi bir ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya kaldığı ve toplumsal ayarlarımızla oynanmaya çalışıldığı bu hassas günlerde hiç beklemediğimiz bir şey oldu, ulaşım ücretlerine %25 zam yapıldı.

Oysaki ekonomiden sorumlu Bakanın başlattığı ‘’enflasyonla topyekün mücadele ediyoruz’’ kampanyasına gerek yerelde gerek ülke çapında irili ufaklı birçok firma, kurum hemen destek vermiş ve bir mücadele başlatılmıştı. Ülke menfaatlerimize uygun olarak başlatılan bu mücadeleyi bir anlamda ‘’Milli Mücadele’’ olarak görüyor ve tüm gücümüzle destekliyoruz. Ülke yönetiminin tepesinde sergilenen bu hassasiyetin, bu şehrin yönetiminde de aynen yansımasını beklerdik üniversite öğrencileri olarak.

Bu şehrin yöneticilerine, önde gelenlerine seslenmek istiyoruz:

Hepinizin bildiği gibi biz bu şehrin yarısıyız ve aynı zamanda bu güzel şehrin dışa dönük yüzüyüz. Her birimiz birer tanıtım elçisiyiz. Bize hangi malzemeyi verirseniz biz sizi onunla tanıtırız. Başımızı şefkatle okşarsanız (kararlarınızda bizim ekonomik durumumuzu dikkate alırsanız) şehri altın kalpli insanlar şehri olarak tanıtırız, bize sırt çevirirseniz (bizim menfaatlerimizi görmezden gelip bizi piyasanın insaniyetine ter kederseniz.) o zaman Google’a parayı en çok seven şehir hangisidir? Diye yazdığınızda karşınıza ‘’Gümüşhane’’ çıkar. Elçiye zeval olmaz. Burada özellikle Belediye Meclisine seslenmek istiyoruz.

Hepinizin öğrencilik dönemi ve ekonomik olarak sıkıntılı zamanları olmuştur. Bizlere abilik, ablalık yapmanızı beklerdik. Bu zam kararını alırken, halkın içinden seçilmişler olarak, ülkenin içinde bulunduğu bu hassas dönemi, enflasyonla topyekün mücadele çağrısını, sosyal belediyecilik yönünüzü, nasıl unutursunuz? Sizi öğrencileri temelden etkileyen konularda karar alırken biz öğrencilerin fikrini sormaya, ekonomik durumumuzu ve ülke şartlarını dikkate almaya davet ediyoruz.

Bu kararı alırken çok rahat olmadığınızı ve birtakım baskılarla aldığınızı biliyoruz. Ama sizler şehrin seçilmiş yöneticilerisiniz ve siz ya da halefleriniz 4 ay sonra yeniden bizden yetki talep edeceksiniz. Yanlıştan dönmek en büyük erdemlerdendir. Bize böyle öğretildi. Bu kararınızı bir sonraki meclis görüşmelerinde yeniden gündeme alarak bu yanlıştan döneceğinize bu şehrin yarısı ve dışa dönük yüzleri olan öğrenciler olarak tüm kalbimizle inanıyoruz.

Kamuoyuna ve tüm ilgilerine saygıyla duyurulur.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53