banner333

banner309

Gümüşhane’de TV Formatında İlk Bilgi Yarışması Gerçekleşti.

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi 32016-2017 eğitim öğretim yılında “AFKAL Yarışıyor / Öğreniyor” sloganı ile yürüttüğü “Genel Kültür Bilgi Yarışması’nın finalini Gümüşhane’de bir ilki gerçekleştirdi.

Gümüşhane 23.05.2017, 17:53
Gümüşhane’de TV Formatında İlk Bilgi Yarışması Gerçekleşti.
banner400

Gümüşhane’de TV Formatında İlk Bilgi Yarışması

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi 32016-2017 eğitim öğretim yılında “AFKAL Yarışıyor / Öğreniyor” sloganı ile yürüttüğü “Genel Kültür Bilgi Yarışması’nın finalini Gümüşhane’de bir ilki gerçekleştirdi.

Gümüşhane Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen final programına İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan, Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Nefil Ay, okul kurum müdürleri, öğretmen ve veliler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nefil Ay, “Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi sadece akademik başarıya odaklanmış bir okul değildir. Akademik başarı kadar kültürel, sportif ve sanatsal olarak öğrencilerimizin kendilerini geliştirip gerçekleştirmelerini amaç edinmiş bir okuluz. Bu eğitim yılında kültürel, sportif ve sanatsal onlarca program ve etkinlik gerçekleştirdik. Gerek il düzeyinde gerek bölge düzeyinde ve hatta gerekse ulusal düzeyde pek çok başarıya imza attık. Bugün “Genel Kültür Bilgi Yarışması”nın finalini yapıyoruz. Bilgi, hiçbir zaman ve mekanda değerini yitirmeyecek yegane olgudur. Amacımız sizleri yarıştırmak değil eğlenerek öğrenmek, öğrenirken eğlenmektir.” Dedi.

İkişerli dört gruptan oluşan yarışma ekipleri sahneye alındı. Ardından program sunucusu Kemal Şükrü Sevindik tarafından yarışmanın içeriği, formatı ile izlenecek yöntemle ilgili bilgi verildi.

Teknik masa sorumluluğunu Tarih Öğretmeni Hüseyin Türkfiliz, Matematik Öğretmeni Yasin Şahin ve Bilgisayar Formatörü Mustafa Küçükköken’in yaptığı yarışmanın teknik ve teknolojik formatı TV yarışma programlarını aratmadı.

Sorular teknik masadan yarışmacıların ekranına gönderilirken seyirci için de ana ekrana yansıtıldı. Yarışmacıların elektronik ortamda verdiği cevaplar ve sorunun doğru cevabı ana ekrandan aynı anda seyirci ile paylaşıldı.

Büyük çekişmeye sahne olan yarışmayı Ayşenur Onuk – Mahmut Yeşilçayır ikilisi birinci, Burak Pir – Yasin Aktaş ikilisi ikinci, Eren Keskin – Tolga Eryılmaz ikilisi üçüncü ve Mustafa Özer – Yunus Emre Göktaş ikilisi dördüncü olarak tamamladı.

Program İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan’ın ödülleri vermesi ve ardından topluca anı fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34