banner333

banner309

5. Feshane Gümüşhane Tanıtım Günleri Başladı

Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun (GÜDEF) ortaklaşa düzenlediği “5. Gümüşhane Tanıtım Günleri” başladı.

Gümüşhane 09.05.2014, 11:40 09.05.2014, 11:55
5. Feshane Gümüşhane Tanıtım Günleri Başladı
banner400
 Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun (GÜDEF) ortaklaşa düzenlediği “5. Gümüşhane Tanıtım Günleri” başladı.

İstanbul Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 5. Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Gümüşhane Milletvekilleri Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, GÜDEF Dernek Başkanı Tahsin Söğüt, eski Adalet Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Halk oyunları gösterileri ile başlayan törende konuşan Bakan Işık, Gümüşhane insanının dürüst, çalışkan ve vefalı insanlar olduğunu belirtti.

Işık, Gümüşhane insanının örnek insan olduğunu kaydederek, “Gümüşhane’nin tanıtımını çok iyi yapan gümüşü ve altını var. Ama çok daha önemlisi insanı var. Bugüne kadar yüzümüzü kızartan bir hemşerimiz olmadı. Gümüşhane insanı çalışkan, vefalı insandır. Aynı zamanda Gümüşhane insanı vatanına, milletine, bayrağına, ezanına, mukadderatına sonuna kadar bağlı insanlardır. Bizi bugüne kadar mahcup eden insanımız olmadı, bundan sonrada inşallah olmayacaktır. Gümüşhaneliler vefalıdır” diye konuştu.

Vali Mayda ise, Gümüşhane’nin devletine her zaman hizmet ettiğini ifade ederek, “Hizmet etmenin yanında hizmet geliştirmiştir. Gümüşhanelinin örnek bir yapısı vardır ve örnek insanlar yetiştirmiştir. Gümüşhaneliler enleri içerisinde taşımaktadır. Gümüşhane’miz eğitimde, vergi ödemede lider bir ildir. Feshane günlerinin temel amacı gurbet ile sılayı bir araya getirmektir. Gümüşhane’yi Gümüşhaneli hemşerilerimizle bir araya getirdik” dedi.

AK Parti Milletvekilleri Aydın ve Üstün de, düzenlenen etkinliğin çok önemli olduğunu belirtti.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen bütün katılımcılara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından 5. Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin açılış kurdelesi kesilerek, Bakan Işık ve beraberindekiler stantları gezdi.

Bakan Işık, statları gezdiği sırada pestil ve köme kesti, Kelkit Kaymakamlığı ve Belediye tarafından açılan stantta pişirilen Kelkit kuru fasulyesi yemeğini vatandaşlara ikram etti.

5. Gümüşhane Tanıtım Günleri 8-11 mayıs tarihleri arasında açık kalacak.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52