banner333

banner309

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Gümüşhane'de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

Gümüşhane 30.08.2020, 17:05
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
banner400

Gümüşhane'de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

"Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
 
98 yıl önce bugün, Kahraman Türk Ordusu, bu ülkenin birliğine, dirliğine, istiklaline kast eden düşmana karşı en anlamlı cevabı verdi ve büyük zafere imzasını attı. Tıpkı o gün olduğu gibi bu gün de tek yürek halindeyiz. Gönüllerimiz bir, ideallerimiz bir, hayallerimiz, kaderimiz bir. Bu anlayışla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimiz, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları dün olduğu gibi bugün de bozacak inanç ve kararlılığa sahiptir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 98. Yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyor; Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanları başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum."

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Bugün, mazisi eşsiz kahramanlık, zafer, şan ve şerefle dolu aziz milletimizin muazzez vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 98’inci yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos; 1071’de Malazgirt’te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı bir mühürdür. Savaş meydanlarında yalnızca Anadolu toprakları düşman işgalinden kurtulmamış; aynı zamanda bu milletin hiçbir zulme ve işgale boyun eğmeyeceği bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

Anadolu'yu ebedi yurdumuz olarak muhafaza etme mücadelemiz devam ediyor. Türkiye, tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırıları ve sabotaj girişimlerini bertaraf etme konusunda aynı kararlılığı muhafaza etmektedir. 

Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için, canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazırdır: Milli bekamızı korumak gayesiyle sınırlarımız içinde, dışında ve mavi vatanda yürüttüğümüz mücadele, bunun en açık delilidir. Ülkemizin gelişmesini, kalkınmasını, birlik, beraberlik ve kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar yüce milletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin istiklal ve istikbali için verdiği büyük mücadelenin zafere ulaşmasının 98. yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız ve milletimiz için canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle yâd ediyor, kahraman milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yaptığı açıklamada günün önemine değinen Başkan Ercan Çimen, “30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin 98 yıl önce kadın-erkek, genç-yaşlı demeden tüm fertleriyle katıldığı en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmediği, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruduğu zaferdir. İstiklal Savaşı'nın son safhasını teşkil eden savaşta, düğüne gider gibi şehadete koşan kahraman ordumuzun önünde hiçbir engelin duramayacağı bütün dünyaya gösterilmiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır. Bugün de ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden iç ve dış şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz" ifadesini kullandı.

30 Ağustos’ta karakterinin gereği bağımsızlık için bir kez daha ayağa kalkan Türk Milleti’nin tarihe altın harflerle bir zafer daha yazdırdığını dile getiren Başkan Çimen, “Şu bir gerçek ki; Türk Milleti asla ve asla bağımsızlığından feragat edemez, boyunduruk altına giremez. 30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır” dedi.

Başkan Çimen, Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum'' dedi.

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Büyük Zafer’in 98’inci yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Rektör Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“1919’da çeşitli zorluklar ve türlü imkânsızlıklar içinde başlatılan istiklal mücadelesinin devamı olarak 1922 yılında Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Zafer, şanlı tarihimizin altın sayfalarında yerini almıştır. Kazanılan bu zafer, Türk milletinin asla bağımsızlığını terk etmeyeceğinin ve bu uğurda canları pahasına mücadele verebildiğinin bir kanıtı olarak tarihe geçmiştir. Büyük bir coşku ve heyecanla yıldönümünü kutladığımız bu zafer, bugün de aynı yolda olmanın onuru ve gururuyla ödün vermeden muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefine milletçe ilerleme yolunda bizlere ışık olmaktadır. Başkomutanımızın liderlik ve komutanlık dehası ile ordu-millet bütünlüğü içinde kazanılan bu büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerini oluşturmuştur. 

Türk milletinin 1071’de Malazgirt’te başlayan şanlı yolculuğu, 30 Ağustos 1922’de kazılan zaferle taçlanarak Anadolu’nun topraklarının Türklere ait olduğunu kanıtlamıştır. 15 Temmuz 2016’da ise Türk’ün azim ve kararlığı ile bağımsızlığına olan düşkünlüğü tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. 

Bu vesileyle belirtmek isteriz ki Gümüşhane Üniversitesi olarak birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, bu toprakları canları pahasına kazanmış ecdadımıza layık olmanın inancı ve gayretiyle, aklın ve bilimin ışığında, gençlerimizi yetiştirmeyi kendimize amaç edindik. İnanıyoruz ki yetiştirdiğimiz her bir genç ülkemizin geleceğinin teminatı olarak çalışacaktır. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte Büyük Zafer’in 98’nci yıl dönümünde, bu zaferin elde edilmesinde ve ülkemizin bekası için dün olduğu gibi bugün de canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

TORUL BELEDİYE BAŞKANI EVREN EVRİM ÖZDEMİR

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!' emri ile Yunan ordusunu bir daha asla geri dönmeyecek şekilde Anadolu'dan çıkardı. Bir yıl sonra kurulacak olacak olan Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli kazanımlarından biri 30 Ağustos'taki galibiyeti, 98 yıldır zafer coşkusuyla kutluyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı, hiçbir zaman kalbimizden ve aklımızdan çıkarmayacağımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını en yüce duygularla anacağımız milli bayramlarımızdan biridir. Büyük zaferimizin 98'inci yıldönümü dolayısıyla kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun." 

CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ

"30 Ağustos;Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda, emperyalist güçlere karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin zafere yürüdüğü gündür. 30 Ağustos; bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze kast edenlere karşı bir halkın geleceğine topyekun sahip çıktığı mücadelenin taçlandığı gündür. 

98 yıl önce 26 Ağustos 1922’de, büyük zaferimizin ilk adımı atılmış, 30 Ağustos’ta bu büyük ve kutlu mücadele zaferle sonuçlanmıştır. Bugün ülkemizin tam bağımsız, özgür, demokratik, halkçı ve laik bir ülke olarak yürüyüşü mücadelemizde aynı kararlılıkla buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. 

Emperyalizme karşı, o gün konulan irade bugün de yolumuzu aydınlatıyor. Bugün de ekonomisiyle, tarımıyla, sanayisiyle güçlü; işçisi, memuru, çiftçisiyle mutlu bir ülke mücadelemizi bu iradenin ışığıyla sürdürüyoruz.

Güzel ülkemiz, bereketli topraklarıyla, olağanüstü konumuyla, genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahiptir.  Milletin derdini çözmeye kararlı ehil bir kadroyla, doğru bir ekonomi programıyla, hukuk devletini ve kuvvetler ayrılığını güçlendiren çağdaş bir parlamenter demokrasiyle, vatandaşını kucaklayan, hiç kimseyi açıkta bırakmayan, çocukların yatağa aç girmesine müsaade etmeyen güçlü bir sosyal devlet anlayışıyla tüm sorunların üstesinden geleceğiz. 98 yıl önce kazandığımız bağımsızlığımızı; tam bağımsızlık olarak mutlaka yeniden kazanacağız.

Ve işte bu inançla, bu azimle bundan neredeyse 100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük bir zaferle taçlandırdığı bağımsızlık mücadelesinden hiç geri adım atmayacağız, ve 30 Ağustos’ta yurdumuzun her köşesinde halkımızın sağlığını da gözeterek büyük bir coşkuyla kutluyor olacağız. 

Büyük Taarruz’un 98’inci yıl dönümünü kutluyor, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz."

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

"Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.

Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.

Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur.

Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.
Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.
Büyük ve tarihi olayları ancak büyük milletler yaşayabilir.
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ,YAŞASIN TÜRK MİLLETİ... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..."

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52