banner333

banner309

Rektör Zeybekten Rafet Ataç İçin Taziye Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhaneli hayırsever Avukat Rafet Ataç’ın vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı.

Gümüşhane Üniversitesi 21.10.2022, 09:07
Rektör Zeybekten Rafet Ataç İçin Taziye Mesajı
banner400

Rektör Zeybek mesajında şunları söyledi: 

“Gümüşhane sevdalısı hemşerimiz, hayırsever büyüğümüz Sayın Rafet Ataç’ın aramızdan ayrılışını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Örnek kişiliği, hayatı ve hayırseverliğiyle bizlere büyük katkılarda bulunmuş olan Sayın Rafet Ataç’ı aynı zamanda büyük bir kitapsever olarak hatırlamaktayız. Hayatı boyunca biriktirip muhafaza ettiği kitaplarla 2001 yılında İstanbul’da kurduğu kütüphanesindeki 55 bin kitabı 2019 yılında Üniversitemize raflarıyla birlikte bağışlayarak, merkez kütüphanemizin zenginleşmesine vesile olmuştur. Özenle muhafaza edilmiş bu kitaplarda özellikle Rafet Ataç Kütüphanesi’nde Türkiye’de sayılı, hatta basımı tek olan kitaplar da bulunmaktadır.

Gümüşhane Üniversitemizde kıymetli büyüğümüz ve eşinin ismini daima anmak ve yaptığı hayırseverlikleri hatırlamak adına 5000m² kapalı alana sahip kütüphanemize eşiyle birlikte ismini vererek Aysın-Rafet Ataç Merkez Kütüphanesi’ni oluşturduk. Değerli büyüğümüzün ismini bu şekilde yaşatmaya devam edeceğiz. Sayın Ataç, güzel ve örnek bir hayat yaşadı. Kurduğu Aysın-Rafet Ataç Kültür ve Eğitim Vakfı ile öğrencilere birçok bağış ve burs imkânı sağlayarak ülkemize katma değer sunacak birçok işler yaptı. Okuttuğu öğrencilerin ülkemizin dört bir köşesinde önemli işler ve görevler üstlendiğini biliyoruz. Bu vesileyle de eğitim ve Gümüşhane sevdalısı hemşerimiz Sayın Rafet Ataç’ı her zaman sevgiyle, saygıyla ve rahmetle anacağız. Hayırsever büyüğümüzün vefatından dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Sayın Rafet Ataç büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesi, yakın dostları ve Gümüşhanemize başsağlığı dileklerinde bulunuyorum. Rabbim mekânını cennet eylesin.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53