banner333

banner309

Rektör Zeybek’ten “Koruyucu Aile Günü” Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gümüşhane Üniversitesi 30.06.2022, 11:12
Rektör Zeybek’ten “Koruyucu Aile Günü” Mesajı
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Her çocuk, sağlıklı bir biçimde sosyo-kültürel ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaç duyar. Aile bu görevi yerine getiremediğinde, devlet çocuğa sahip çıkarak çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlar. Aile odaklı sosyal hizmet modellerinden biri olan koruyucu aile modeli, çocuğu korumaya ve onun gelişimini desteklemeye yönelik bir modeldir. Toplumun, geleceğini emanet edeceği çocuklara karşı ortak bir sorumluluk duygusu geliştirmesi gerekmektedir. Son yıllarda yapılan çalışmalarla koruyucu aile uygulamasını yaygınlaştırmaya ve bu uygulamaya yönelik farkındalık oluşturmaya yönelik önemli adımların atıldığını görmekteyiz. Söz konusu adımlardan biri de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı, 24.06.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan genelge ile 30 Haziran tarihinin ‘Koruyucu Aile Günü’ olarak kutlanmasına karar verilmesidir. İlgili kararla birlikte toplumda koruyucu aile olma bilincine yönelik bir farkındalığın geliştiğini gözlemliyoruz.

Adı geçen uygulama daha fazla çocuğumuzun huzurlu bir ortamda yetiştirilmesi için oldukça önemlidir. Çocuklarımızın geleceğe güvenle bakabilmeleri, yetiştirildikleri aile ortamının sağlam temeller üzerine oturmasıyla yakından ilişkilidir. Bu anlamda koruyuculuk misyonunu ilke edinmiş bütün ailelere de üstlendikleri bu üstün görevden dolayı teşekkür ediyor, bunun daha fazla aileye örnek olmasını diliyorum. Bu vesileyle de bütün çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir hayat sürebileceği ailelere kavuşmalarını temenni ediyor, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü’nü kutluyorum. Koruyucu ailelerimize ve çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31