banner333

banner309

Rektör Zeybek'ten Kongreye Üç Çalışmayla Katkıda Bulundu

Gümüşhane Üniversitesi 11.11.2019, 12:42
Rektör Zeybek'ten Kongreye Üç Çalışmayla Katkıda Bulundu
banner400

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne hazırladığı üç çalışmayla katkıda bulundu.

Rektörümüzün katkı sağladığı çalışmalar kongrede şu başlıklar altında sunuldu: Gümüşhane Kürtün ilçesinde bulunan ve tescilli bir ürün olan Araköy Ekmeğinin ele alındığı ‘Tescilli Bir Ürün Olarak Araköy Ekmeği’, ‘Şehirlerin Kuruluş ve Gelişmesinde Panayırların Etkisi: Boyabat Panayırı Örneği’ ve Şiran ilçesinde bulunan Tomara Çağlayanı ile ilgili görüşlerin derlendiği ‘Ziyaretçi Bakış Açısıyla Tomara Çağlayanı ve Tesisleri.’

Kongrenin ikinci gününde yapılan oturumda sunumunu gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, makamların geçici, önemli olanın ise bilim adına üretim yapmak olduğunu vurgulayarak başladığı ‘Ziyaretçi Bakış Açısıyla Tomara Çağlayanı ve Tesisleri’ adlı sunumunda Gümüşhane’nin önemli turistik yerlerinden olan Tomara Şelalesi ile ilgili kısa ön bilgilere yer verdi. Çalışmada ziyaretçilerin Tomara Şelalesi’ni nasıl değerlendirdikleri hakkında bilgi ve görüşlerini de paylaşan Rektörümüz, “Tomara Çağlayanı Gümüşhane’mizin Şiran ilçesine bağlı Seydibaba Köyü sınırları içerisinde yer alır. Çalışmamızın amacı bir taraftan çağlayanımızın tanıtımını sağlamak, diğer taraftan da doğal çekicilik ile ilgili bir tesis işletmeciliğinin nasıl değerlendirildiğini ve ziyaretçilerin burayı nasıl değerlendirdiğini ön plana çıkarmaktır. Bu amaçla da Tomara Çağlayanı’na gelen ziyaretçilere serbest olarak ziyaret alanı hakkındaki görüşlerini alıp değerlendirdik. Bu konu hakkında da literatür taramasıyla birlikte gerekli tüm çalışmaları yaparak kongremizde sunduk. Bu bilgilerin toparlanmasında bizlere yardımcı olan Tomara Şelalesi Tabiat Parkı’nın işletmecisi Baki Kara’ya teşekkür ediyorum” diyerek, sunumunu bitirdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51