banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi Gelişmeye Ve Geliştirmeye Devam Ediyor

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı.

Gümüşhane Üniversitesi 14.01.2018, 09:00
Gümüşhane Üniversitesi Gelişmeye Ve Geliştirmeye Devam Ediyor
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi almak isteyenler bu programda; siyaset bilimi ve kamu yönetiminin temel konuları ve siyasal süreçler ve sonuçlarına dair bilgilerin verildiği dersler alabilecekler. Program, günümüzde kamuda veya özel sektörde çalışan, yönetici olmak isteyen ve yönetici konumunda olan çok sayıda insanın mutlak suretle ihtiyaç duyduğu yönetim bilgisini, hayatın her alanında etkin bir şekilde kullanma becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu programa kayıt olmak isteyen öğrenciler yönetimde verimliliği artıracak dersleri seçebileceklerdir.

Dünyanın hızlı bir gelişim ve rekabet içinde olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhane Üniversitesi olarak bu gelişime ve rekabete ayak uydurabilmek için hem yüksek lisans ve hem de doktora gibi programlara önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Rektör Zeybek açıklamasının devamında şunlara değindi: “Üniversitemizde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı, Sosyal Bilimler Enstitüsü programları arasındaki yerini aldı. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının bahar döneminde öğrenci alımına başlanacaktır. Bu gelişme, üniversitemizin gelişimi konusunda çok önemli bir adımdır. Lisansüstü programlarının sayıların artması birçok bakımdan önemlidir. Dünya artık lisans öğreniminden lisansüstü; yüksek Lisans, doktora öğrenimine geçiyor. Bizim de bu alan içinde yer alabilmemiz için bu tür programlara hızlı bir şekilde önem vermemiz lazım. Gümüşhane Üniversitesi olarak bir yıllık süreç içerisinde profesör sayımızda yüzde 800 gibi bir artış sağlamış olduk. Bugün itibariyle 17 profesörümüz bulunmakta. Kısmet olursa bu sayının çok kısa bir süre içerisinde 40’lara ulaşacağını ümit ediyoruz. Bu sayıların artması, bizlere daha kolay yüksek lisans ve doktora programları açmamıza olanak tanıyacaktır. Böylelikle sloganında da söylendiği gibi ‘Gelişen ve Geliştiren Üniversite’ olarak Gümüşhane Üniversitesi bölgesinde hızla yükselen, rekabet gücü yüksek ve yol gösterici bir yıldız olarak parlayacaktır.”

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi tezli yüksek lisans programı; siyaset bilimi, kamu yönetimi, yönetim bilimi, kentleşme-çevre konuları ve daha fazlasına dair ilgi duydukları alanlarda ve kariyer hedefleri doğrultusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerini 2017-2018 eğitim öğretim yılının bahar döneminde beklemektedir.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53