banner333

banner309

GÜ'de Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından “Akademik Düzeyde Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi” etkinliği gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi 27.12.2022, 22:43
GÜ'de Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi Verildi
banner400

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü yürütücülüğünde Fen, Mühendislik ve Sosyal Bilimler alanında doktora yeterliliğini almış, tez aşamasında olan doktora öğrencilerimiz ile üniversitemizde görev yapan doktora mezunu araştırmacıların Bilimsel Araştırma Proje önerisi hazırlama ve yürütme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından “Akademik Düzeyde Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi” etkinliği düzenlendi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asim Kadıoğlu koordinatörlüğünde Prof. Dr. Birdoğan Baki ve Prof. Dr. Yener Eyüboğlu’nun eğitmenliklerini üstlendikleri “Akademik Düzeyde Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi” etkinliği Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İki gün süren etkinlikte katılımcılara, proje hazırlama öncesi bilinmesi gereken; temel kavramlar (bilgi, bilim, bilimsel araştırma, bilimsel etkinlikler, bilimsel araştırma ile ilgili deyimler), proje yönetimi, araştırma sonuçlarının analizi ve dokümantasyonu konuları etkileşimli seminerlerle anlatıldı. Seminerlerin sonunda katılımcılar gruplara ayrılarak örnek birer proje çalışması yürüttü. Yürütülen örnek proje çalışmalarının sunumları eğitim etkinliği içerisinde gerçekleştirildi. Grupların birbirlerini puanlaması ve değerlendirilmesi yapılarak katılımcılara bilimsel proje üretme, yazma ve sunma deneyimi kazandırıldı. Etkinlik sonunda eğitime katılan 25 katılımcıya Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tarafından sertifika verildi.

Gerçekleştirilen eğitim sonunda bir konuşma yapan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Serhat Dağ şunları söyledi: “Gümüşhane Üniversitesi’nde kuruluş dönemi öncesi de dâhil olmak üzere geçirdiğim 22 yıllık süreçte üniversitenin gelişimiyle ilgili kat ettiği yolun yakın tanığıyım. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü olarak Üniversitemizin ve Enstitümüzün bilimsel çalışmalara ve projelere daha fazla katkı sağlaması adına bilimsel proje hazırlama eğitim etkinliğini gerçekleştirdik. Katılımcılarımızın buradan aldıkları eğitim sonrasında önerecekleri projelerle hem kendilerini geliştirmelerini hem de Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize katkı sağlamalarını bekliyoruz. Eğitim programının gerçekleştirilmesinde her zaman olduğu gibi desteklerinden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek ve üniversite yönetimimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.  Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden eğitim programının koordinatörü Prof. Dr. Asim Kadıoğlu ile eğitmen hocalarımız Prof. Dr. Birdoğan Baki ve Prof. Dr. Yener Eyüboğlu’na da katkı ve emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.”

25 katılımcının iki gün boyunca büyük keyif alarak sürdürdüğü etkinlik, sertifika töreniyle sona erdi.  

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Temmuz 2024
İmsak 03:11
Güneş 05:01
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:56
Yatsı 21:38