banner333

banner309

Gümüşhane’de “İlk evim, ilk işyerim” kuraları çekildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde Gümüşhane’de yapılacak olan 5 ayrı projedeki 398 konut için hak sahipliği kura töreni yapıldı.

Emlak 19.12.2022, 08:39 19.12.2022, 08:54
Gümüşhane’de “İlk evim, ilk işyerim” kuraları çekildi
banner400

Gümüşhane Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gümüşhane 1.Noteri huzurunda gerçekleştirilen törende “İlk evim, ilk işyerim” projesi kapsamında 5 projedeki 398 konut için başvuran 5 bin 291 kişinin hak sahipliği kura çekimi yapıldı.

“Devletimiz 20 yılda ilimize 20 milyar TL’nin üzerinde bir yatırım yaptı”

TOKİ tanıtım filminin izlettirilmesinin ardından konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Ülkemizde sosyal konut çalışmalarını zirveye taşıyacak, tarih yazacak “İlk evim, ilk işyerim” projesi kapsamında ülkemizin her yerinde yapılan konutlarla ilimizin değişik bölgelerinde 398 adet konutun kura çekim töreninde sizlerleyiz, hayırlı olsun. 20 yıllık süreçte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin her yerine olduğu gibi Gümüşhane’mize de olağanüstü yatırımlar, hizmetler yapıldı. Devletimiz 20 yılda ilimize 20 milyar TL’nin üzerinde bir yatırım yaptı. Bunda emeği geçen herkese Gümüşhane’miz adına teşekkür ediyorum. TOKİ bugüne kadar ülke genelinde 1 milyon civarında, Gümüşhane’ye de binlerce konut yaptı. Bugün de 398 konutun kura çekimini yapacağız. Yuvalarınızın hayırlı olmasını ve çocuklarınızla, ailenizle bu yuvarlarda güzel günler geçirmenizi temenni ederim” dedi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül de “Sizlerin mutluluğuna, heyecanına ortak olmak için aranızdayız. Yeni ve sıcak yuvanızda en kısa zamanda mutlu bir yaşam sürdürmenizi temenni ediyorum” diye konuştu.

“Arzumuz Gümüşhane’de hiçbir vatandaşımız evsiz kalmasın, kiracı olmasın”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ise “AK Parti olarak kesintisiz 21 bütçe yaptık ve bu bütçenin bereketini Gümüşhane’de görüyoruz. Çevre yolumuzdan, yeni Zigana tünelimize, havalimanımızdan barajlarımıza, hastanemize kadar çok büyük eserleri Gümüşhanemize kazandırdık. AK Parti hükümetlerinin toplu konutta çok başarılı olduğu herkesin malumu. En son Cumhurbaşkanımız şehirlerimizde kimse evsiz kalmasın diye sosyal konut projesini başlattı. İnşallah bunun devamı da gelecek. İnşallah Kelkit ve Şiran’a da sosyal konutları getirmek için görüşmeleri yapıyoruz. Arzumuz Gümüşhane’de hiçbir vatandaşımız evsiz kalmasın, kiracı olmasın, herkes kendi evinde yaşasın” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Taşbilek, eşi Sibel Taşbilek, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş ve AK Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse tarafından ilk hak sahiplerinin kuraları çekildi.

Kurada ismi çıkan ve o anda salonda bulunan vatandaşlardan 55 yaşındaki Arife Çelik adını görür görmez gözyaşlarına boğulurken güzel haberi ilk olarak telefonla sevdiklerine bildirdi. Yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu kaydeden Çelik, “Çok sevindim, çok heyecanlandım. Hiç ümidim yoktu. Önceki çekişile de katılmıştım ama çıkmamıştı. Evimiz yok, kiradayız. Allah olmayanlara da nasip eylesin. İlk kez ev sahibi olacağım” dedi.

Kura çekiminde başvuranlardan şehit ailesi, engelli, emekli, genç kategorilerinde olanlara projelerin tamamında kontenjan ayrılırken Gümüşhane il merkezinde 130, Kürtün ilçesinde 44, Köse ilçesinde 54, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesinde 88 ve Merkeze bağlı Arzularkabaköy Beldesinde 82 konut için kura çekildi. 

TOKİ'nin youtube hesabından canlı olarak yayınlanan çekiliş töreninde il merkezi ve Köse ilçesindeki konutlara en fazla müracaatın gençler tarafından yapılması dikkat çekti. 

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:06
Güneş 05:37
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:08
Yatsı 20:32