banner333

banner309

Öğretmenlere yeni müfredat anlatıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürleri ve öğretmenlere yeni müfredat anlatıldı.

Eğitim 07.09.2017, 11:51 07.09.2017, 12:00
Öğretmenlere yeni müfredat anlatıldı
banner400

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürleri ve öğretmenlere yönelik 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu yeni müfredat hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Metin Salman, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, zümre başkanları ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, konuşmasına “Tunceli Pülümür karayolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ı buradan eğitim öğretim yılının başlangıcında rahmetle anıyorum, mekânı cennet olsun” diyerek başladı.

Doğan, “2017-2018 Eğitim öğretim yılını fiilen 5 Eylül itibariyle başlatmış bulunuyoruz. Önümüzdeki hafta da uyum eğitimleriyle süreci başlatacağız. Okullarımızı 18 Eylül Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz öğretmenlerimizle buluşacak. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ilimize, ülkemize hayırlı olsun. Tüm eğitim camiamıza başarılar diliyorum.

GÜNDEMİMİZDEKİ EN ÖNEMLİ MADDELERDEN BİRİSİ YENİLENEN MÜFREDAT

2017-2018 eğitim öğretim yılının en önemli gündem maddelerinden biri, yenilenen öğretim programlarıdır. Bu yıl yenilenen 51 öğretmen programı 1,5 ve 9. Sınıflarda uygulanacak olup 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde ve derslerde müfredatların tamamı yenilenmiş olacaktır.  Mesleki çalışma dönemi içerisinde yenilenen öğretim programları için bakanlığımız tarafından eğitim verilen formatör öğretmenlerimiz tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarını tüm öğretmenlerimize yönelik tamamlayacaklardır. Eğitim paydaşlarımızı kapsayacak şekilde yenilenen öğretim programlarına ilişkin bilgilendirme toplantıları devam edecektir. Yenilenmiş programlarla ilgili tüm arkadaşlarımızın bu sürece sahip çıkması, bu heyecanı yaşaması ve bu değişikliğin çocuklarımıza yansıması ve bunun oluşturacağı katma değerin bilinci içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum.

NE YAPACAĞIMIZI BİLİRSEK ÇOK DAHA NİTELİKLİ BİR SÜRECİ YAŞAMIŞ OLACAĞIZ

Hiçbir öğretmen arkadaşımız öğretim programını baştan sona okumadan lütfen ders vermeye başlamasın. Bunun büyük bir vebal olduğunu düşünüyorum. Öğretim programı okunmadan sadece ders kitabından müfredatın anlaşılması mümkün değil. Müfredatın kısmi olarak mantığı, yoğunluğu değişti, içeriği kısmen değişti. Öğretim programını baştan aşağıya gerekirse kıyaslamalı şekilde ortaya koymamız gerekiyor. Böyle olursa çocuklarımız adına eğitime çok nitelikli bir katkı sunmuş oluruz. Ne yapacağımızı bilirsek çok daha nitelikli bir süreci yaşamış olacağız. Bu konuya sahip çıkalım. Bakanlığımız bu konuda büyük bir beklenti içerisinde. Bunun içerisini dolduracak çalışmalarla devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılını başarılarla, güzelliklerle dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Baha Ödünç “Güncellenen Öğretim Programlarında Öne Çıkan Hususlar”, Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Abdulkadir Koç “Yeni Öğretim Programlarının Felsefesi ve Programlarda Yer Alan Yeterlilik ve Beceriler”, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu İngilizce öğretmeni Uğur Andiç “Yenilenen Öğretim Programlarında Değerler Eğitim” ve Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu Öğretmeni Songül Bayram “Program Öğretmenden Ne İstiyor” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:00
Güneş 04:51
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:48
Yatsı 21:30