banner333

banner309

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlimizde bu yıl göreve başlayan aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Eğitim 24.12.2018, 16:59
İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
banner400

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlimizde bu yıl göreve başlayan aday öğretmenlerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda aday öğretmenlerle bir araya gelen Seydi Doğan, öğretmenlik mesleğinin kolay olmadığını söyledi.

Mesleğinde Başarılı Öğretmenler Olmanın Peşinde Ve Çabasında Olun

Şu anda gençsiniz,  enerjiniz dolu dolu. Bilgileriniz taze, bir şeyler yapma bir şeyler başarma azmindesiniz. Burada geçireceğiniz zamanın; bu coğrafyanın çocukları için, en çok gayret ettiğiniz zaman diliminizin olmasını dileklerinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Kendi çocuğunuzun nasıl bir öğretmen olmasını istiyorsanız siz de birilerinin öyle öğretmeni olmaya gayret gösterin. Mesleğinde başarılı öğretmenler olmanın peşinde ve çabasında olun. Öğretmen arkadaşlarımızın hepsi değerlidir. Bazı öğretmenlerimiz daha fedakâr, daha gayretli oldukları için diğerlerinden ayrılır. Sadece memur bakış açısıyla yapılacak meslek değildir. Sizlerin çocuklarımızın kalbine bir öğretmen bir muallim edasıyla dokunmanızı arzu ediyoruz.” dedi.

Her Boyutuyla Güzel Bir İnsan Yetiştirmenin Çabası İçerisindeyiz

Her gidişatı iyi anlamamız gerektiğini söyleyen Doğan, “Toplumsal süreç içerisindeki rollerimizi iyi fark etmemiz lazım. Toplumumuzda değişen sosyal ve kültürel etkenler içerisinde değişmeyen unsur olan insanla uğraşıyoruz ve her boyutuyla güzel bir insan yetiştirmenin çabası içerisindeyiz. Kendisinin farkında olan, sağlıklı, huzurlu,  toplum içerisinde hayata hazırladığımız öğrencilerimiz var. Onları motive etmemiz gerekiyor. Bu meslekte öğrencilerimizin zaman gelir annesi, babası, arkadaşı,  öğretmeni olursunuz. Bu nedenle sadece öğretim yönüyle değil eğitim yönüyle de ilgilenmemiz gerektiğini söyledi.

Mesleğinizin En İyisi Olmaya Çalışın

Doğan, Daha farklı bir statümüzün olması için öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili çalışmalar var inşallah bu çalışmalar arzu edilen neticeye varır. İnsan için ve tüm insanlık için çalıştığımızdan önemli bir iş yapmaktayız, sizlere de burada çok önemli bir görev düşüyor. Bu nedenle mesleğinizin en iyisi olmaya çalışın. Tüm çalışmalarınızda başarı ve mutluluk diliyorum.” dedi

Müdür Doğan’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun aday öğretmenlere adaylık eğitimi hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52