banner333

banner309

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane kuruldu

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Mutlu Gençlik Güvenli Gelecek Projesi” kapsamında Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane kuruldu.

Eğitim 12.12.2014, 08:17 12.12.2014, 08:19
Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane kuruldu
banner400
Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması çerçevesinde, toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi ve kendilerine eğitim desteği sağlanarak, topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen proje dahilinde kurulan kütüphanenin açılışı, Vali Yücel Yavuz tarafından yapıldı.


Açılış öncesi öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yavuz, “Bizim siz gençlerden beklediğimiz, zamanınızı boş şeylerle geçirmemeniz. Her an herşeyden haberdar olup, teknoloji çağında bütün imkanları kullanarak, dünyada kendimizi ispatlayacak ortamlar yaratmanız çok önemli. Bu noktada okumak ayrı bir hassasiyet gerektirir. Sizler de bu konuda ilgili ve hassas davranın. Her türlü imkana sahipsiniz. Bunu iyi değerlendirmeniz gerekir. Kütüphanler de sizin en büyük yardımcınız, kıymetini bilin.” dedi.


Bilinçli ve şuurlu gençlere ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Gençlerimiz toplumsal sorunlara duyarlı olmalı. Toplumdaki huzuru sağlamakla görevli jandarma ve emniyet teşkilatımız, toplumdan destek almak ve onlara da destek vermek suretiyle, suçu oluşmadan önlemeye çalışıyor. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şubesi de bu amaç kapsamında çalışmalarını yürüten bir birim. Siz gençler de bu işin bilincinde olun. Özellikle madde bağımlılığı gibi olumsuz durumları çekinmeden arkadaşlarımıza iletin.” ifadelerini kullandı.


Açılışı öğrencilerle birlikte yapan Vali Yücel Yavuz, kütüphanenin kurulmasında emeği geçen başta İl Emniyet Müdürlüğü olmak üzere diğer tüm kurumları tebrik etti.

Mutlu Gençlik Kütüphanesi’nin açılışına; Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ve Şenol Turan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, Gümüşhane Üniversitesi Genel Sekreteri Mustafa Baytar, kamu kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.Yorumlar (1)
Ahiretnur 9 yıl önce
Gordugum enguzel okulbu
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49