banner333

banner309

Strateji Planlama Toplantısı Yapıldı !

Önümüzdeki 5 yılın stratejik planlamasının karara bağlanacağı toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda Şube Müdürü Nusret Bulut başkanlığında yapıldı.

Eğitim 27.09.2013, 08:00
Strateji Planlama Toplantısı Yapıldı !
banner400

Toplantının açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş;

“Yeni Eğitim-Öğretim dönemi hızlı bir şekilde başladı ve devam ediyor. Adeta zamanla yarışıyoruz. Gümüşhane Milli Eğitim ailesi birtakım hedeflerimiz var ve bu hedefe sizlerin değerli katkılarıyla devam ediyoruz. Eğitim ekip işidir. Bu nedenle iyi netice almamız sizin çalışmalarınıza bağlıdır. Gümüşhane’de eğitim faaliyetleri son derece güzel devam ediyor. Bunun sebebi siz olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki beş yılın hedef haritası çiziliyor. Bu nedenle hedeflerimizi iyi belirlememiz gerekmektedir. Bu hedefleri kâğıt üzerinde değil daha sağlıklı ve gerçekçi olarak belirleme mecburiyetindeyiz. Bu nedenle siz değerli idarecilerimizin olaya bakış açısı ve ciddiyeti bizleri başarıya ulaştıracaktır. Çalışmalarınızdan dolayı üstün başarılar diliyorum” dedi.  

Toplantıda Strateji Geliştirme Şube Müdürü Nusret Bulut;

“Bakanlığımızın 2013/26 Sayılı Genelgesi gereği 2015-2019 Stratejik Plan çalışmalarına başladık. 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 9. Maddesi uyarınca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün stratejik planını bütçe ve performans göstergeli olarak usulüne uygun hazırlamak adına ciddi bir eğitim ve rehberlik yapmamız gerekiyor. Öncelikle stratejik planlama üst kurulunu oluşturduk ve ekipleri kurduk. Bu bağlamda ilin istatistik envanterinin e-okul, Mebbis, Tefbis ve Meis modülü girişlerinin en sağlıklı bir şekilde takip edilmesi ve hassasiyetle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bilgilerin doğru olması 2015-2019 yol haritamızı, hedef ve performansımızı belirlemede son derece önem arz edecektir” dedi.

Daha sonra İl Stratejik Planlama Uzmanı AR-GE Birimi personeli İlhan Sivri tarafından stratejik planlama huşunda Gümüşhane İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul ve kurum müdürlerine eğitim verildi.      

 

  

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49