banner333

banner309

Torullular başkanları ağırladı

Gümüşhane’deki en büyük ilçe derneği olan Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği üyeleri Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Torullular Buluşuyor’ programında bir araya geldi. Programda AK Parti’nin Gümüşhane ve Torul belediye başkanları Torullularla buluşarak destek istedi. 

Dernek 06.02.2019, 12:05
Torullular başkanları ağırladı
banner400

Gümüşhane’deki en büyük ilçe derneği olan Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği üyeleri Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Torullular Buluşuyor’ programında bir araya geldi. Programda AK Parti’nin Gümüşhane ve Torul belediye başkanları Torullularla buluşarak destek istedi. 

Programa AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği Başkanı Mümin Çakıcı, AK Parti Gümüşhane Merkez ilçe Başkanı Fatih Gürses, AK Parti Torul İlçe Başkanı Osman Karabulut, AK Parti Gümüşhane ve Torul teşkilat mensupları, STK temsilcileri ve çok sayıda Torullu katıldı.

“AK Parti Belediyelerindeki Çalışmalar 100 Yıla Bedel”

Toplantıda konuşan Milletvekili Pektaş, son beş yıl içinde AK Partili belediyelerde yapılan çalışmaların 100 yıla bedel olduğunu belirtti.

Milletvekili Pektaş, “Gümüşhane beş yıl öncesine kadar Türkiye’nin en büyük köyü durumunda iken, bugün modern bir şehir haline gelmiştir. 140 yılı aşkın bir geçmişi olan Gümüşhane Belediyesi’nin son beş yılda yaptığı çalışmalar 140 yıla bedel çalışmalardır. Harşit yıllardır bir dere iken, bugün Gümüşhane’nin bir simgesi ve sembolü olmuştur. Son beş yıl içinde belediye başkanlarımızla gayet uyumlu çalıştık. Belediyelerimize her türlü desteği verdik” dedi.

31 Mart seçimlerinde hem Gümüşhane hem de Torul’da yeniden büyük bir zafer kazanacaklarını ifade eden Milletvekili Cihan Pektaş, “Cenabı Allah Torul’a mucizevî bir tabiat vermiş, Torul’un her tarafı açık bir tabiat müzesi” ifadelerine yer verdi.

Torul – Tirebolu arasında yapımı planlanan üç şeritli yeni yolun proje çalışmalarının tamamlandığını anlatan Pektaş, “40 tünelli bir yol ve tünellerin toplam uzunluğu 20 kmyi bulacak. Bu yeni yolla ve Zigana tünelinin bitmesi ile Torul bölgenin turizm ve ulaşım cazibe merkezi olacaktır. Diğer taraftan Torul kalesi başlı başına bir turiz merkezi. Önümüzdeki dönemde Torul’u yürüyen merdivenle Kaleye bağlayabiliriz. Hem Torul’da hem Gümüşhane’de işi ehline verdik. Şimdi sıra Gümüşhane ve Torulluların AK Parti adayları Çimen ve Köroğlu’nu destekleyip Türkiye’de rekor kırmalarına gelmiştir” diye konuştu.

“140 Yılda Yapılmayanı 5 Yılda Tamamladık”

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise yaptığı konuşmada Torul’la Gümüşhane’nin etle tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu söyleyerek kendisinin Torulluları çok sevdiğini, bu nedenle de kendisinin de Torul derneğinin üyesi olduğunu hatırlattı.

2014-2019 yılları arasında Gümüşhane Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların eski ve yeni durumlarını slayt eşliğinde anlatan Başkan Çimen, “Bugün tüm alt yapısı tamamlanmış bir Gümüşhane’de yaşıyorsunuz” dedi.

Gümüşhane Belediyesi’nin 140 yıllık tarihinde yapılmayan tüm işleri 5 yıllık dönemde yaptıklarını belirten Başkan Çimen, yeniden belediye başkanlığını alarak, Gümüşhane’yi Türkiye’nin yıldızı olan bir kent yapacaklarını açıkladı.

Yeni dönem içinde Torullular Derneği’ne bir hizmet binası yapma sözü de veren başkan Çimen, toplantıya katılanlardan hem Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu’na, hem de Gümüşhane Belediye Başkanlığı için kendisine destek istedi.

“Torul Adını Dünyaya Duyurdu”

Toplantıda konuşan Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu slayt eşliğinde yaptığı konuşmada Torul ile Gümüşhane’nin tarih boyunca hep siyasi birlik içinde olduğunu söyledi.

Beş yıl önceki sloganlarının “Torul; ya köy kalacak ya da şehir olacak” ifadeleri olduğunu hatırlatan Başkan Nidai Köroğlu, “Bugün yapılan çalışmalarla sesini sadece Türkiye’ye değil dünyaya duyuran bir Torul ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

2018 yılı içinde Torul kalesini 35 bin yabancı turistin ziyaret ettiğini belirten Başkan Köroğlu, “2018 yılında Torul’a gelen yabancı turistlerin 25 bini Arap turist. Şimdi biz yabancı turistlerin arsa taleplerini karşılamak üzere Torul’da arsa planlama çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Dernek Başkanı Mümin Çakıcı’nın Konuşması

Toplantının açılışında konuşan Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği başkanı Mümin Çakıcı Milletvekili Cihan Pektaş’ın ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’le Torul Belediye birlikte katıldıkları bu toplantıdan Torullular adına büyük mutluluk duyduğunu belirterek, hizmetleri için hem Milletvekili Pektaş’a, hem de başkanlar Ercan Çimen ve Nidai Köroğlu’na teşekkür etti.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51