banner333

banner309

Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneğinden Kerbela programı

Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneği, Muharrem ayı ve Kerbela olayını konu alan ‘Ümmetin Ortak Acısı Kerbela’ konulu program düzenledi.

Dernek 17.10.2017, 09:47
Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneğinden Kerbela programı
banner400

Dernek merkezinde düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan dernek başkamı Abdulkerim Yıldız, “Kerbela olayının hemşerilerimize doğru aktarılması ve bilgilendirilmesi için olayın gerçekleştiği Muharrem ayı içerisinde bu şekilde bir program düzenledik. Programı sunan Fatih camii hatibi Adem Pala hocama ve programa katılan tüm hemşerilerime katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Program genç hafızların okuduğu Kur’an tilavetiyle başladı. Konuşmacı Adem Pala, İslam kardeşliği, ümmet bilinci ve İslam dünyasının durumu hakkında bilgilendirme yaparak, “Asıl olan ümmet bilincinin oluşması için 1400 yıl önce olduğu gibi bugün de Kur’an’a, sünnete bağlı kalarak İslam kardeşliği oluşturulacaktır” diye konuştu.

Sohbet sonrasında dua eden Adem Pala, duasında İslam birliğinin oluşması ve İslam dünyasında akan kanın durması temennilerini dile getirdi.

Programı kadınlar ve erkekler kendilerine ayrılan salonlarda dinlerken programa Sultanbeyli Belediye Meclis üyesi Hüseyin Güner, Sultanbeyli Esnaf Kefalet Kooperatif başkanı Şenol Ata, GÜMÜŞDER Dernek yönetim kurulu üyeleri ve Gümüşhaneli hemşehrilerimiz katıldı.

Program sonunda tüm katılımcılara aşure ikram edildi. 


 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49