banner333

banner309

STK’lar 7. Gümüşhane Tanıtım Günleri öncesi bir araya geldi

Gümüşhaneli STK’lar 7. Tanıtım Günleri öncesi Gümüşhane Dernekler Federasyonunun Üsküdar’da düzenlediği sabah kahvaltısı programında bir araya geldi.

Dernek 25.09.2017, 18:24 27.09.2017, 10:03
STK’lar 7. Gümüşhane Tanıtım Günleri öncesi bir araya geldi
banner400

STK’ların görüş alışverişinde bulunduğu kahvaltı programında konuşan GÜDEF Genel Başkanı Tahsin Söğüt, organizasyon öncesi açıklamalarda bulundu.

MALTEPE DAHA RAHAT DAHA KOLAY

Gümüşhane Valiliği’nin işbirliği ile bu yıl yapılacak olan tanıtım günlerini Maltepe sahilinde yapmaya karar verdiklerini ifade eden Söğüt, “Çünkü organizasyonun yapılabileceği bir başka mekan olan Yenikapı henüz etkinlik için oturmadı. Anadolu yakasında da potansiyel oldu. İstişareler çerçevesinde Maltepe’nin daha rahat kolay daha iyi olduğu kanısına vardık” dedi.

GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt, Gümüşhaneli işadamlarından destek almadıklarını belirterek, “Boylu soylu işadamlarımız var bir kuruşluk destek almadık. Ama yine de Allah’ın izniyle programımız yapılacak” diye konuştu.

20 SANATÇI SAHNE ALACAK

Tanıtım günlerinde Gümüşhaneli sanatçılara yer verileceğini belirten Söğüt, “Dışardan sanatçı almadık. Babayiğidimizde çıkmadı. Kendi hemşerilerimizi star yapmaya karar verdik. En iyi sahne alacak sanatçılarla birlikte ilimizi kemençe, davul, zurna eşliğinde örf ananelerimizi olabildiğince sergileyeceğiz” dedi.

Tanıtım Günlerini gözlemlediklerini ancak zaman zaman amacından saptırıldığını belirten Söğüt, “İBB bu konuda muzdarip. Tanıtım günlerini adeta ticarethaneye çevirdiler. Ancak Gümüşhane hiçbir zaman organizasyonu ticarethaneye çevirmedi. Gümüşhane’deki il, ilçe belediye kaymakamlıklar bünyesinde pestil üreticisi başta olmak üzere 140’ın üzerinde esnafı ayrıca hemşerilerimizi var olan potansiyelimizi burada ağırlayacağız. Tanıtım demek ürünümüzü, kültürümüzü tanıtmadır. Her Gümüşhaneli mahallede ailesini, komşusunu tanıdığını, tanımadığını başka yerlerde alıp tanıtım günlerine getirmelidir. Amacımız, Gümüşhane tanıtabilme çabasıdır. Bu arada Yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum, emek verdiler ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Her Gümüşhaneli davet konusunda federasyonumuz kadar etkili ve yetkilidir. Mesele Gümüşhane’yi tanıtma meselesidir. Tanıtım Günlerinde 16 saat canlı yayınımız olacak. Tv stüdyosu kuracağız. Ürünlerimizi en iyi şekilde teşhir ederek başka illere tanıtma mücadelemiz olacak. Hepimiz memleketimizin hizmetkârıyız. Gümüşhane’ye çok şey verebiliriz. Tanıtım günlerine toplu gelme isteği olursa tabi bu öngörülen sayıda olmalıdır o zaman belli sayıda otobüs için yardımcı oluruz. Her Gümüşhanelinin destek vermenizi rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48