banner333

banner309

Eticaret

Olgun’un Stad Talebine,Soylu Evet Dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Gümüşhane Dernekleri Federasyonu'nun (GÜDEF) düzenlediği ‘Gümüşhaneliler Buluşması’ programında Gümüşhane’ye stad sözü verdi.

Dernek 21.06.2018, 10:06 21.06.2018, 17:11
Olgun’un Stad Talebine,Soylu Evet Dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Gümüşhane Dernekleri Federasyonu'nun (GÜDEF) düzenlediği ‘Gümüşhaneliler Buluşması’ programında Gümüşhane’ye stat sözü verdi.

Eyüpsultan Kültür Merkezinde düzenlenen ve oldukça kalabalık olan programa Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Vahit Olgun, AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Gümüşhane eski milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, AK Parti ve MHP milletvekili adayları ile Gümüşhaneliler katıldı.

Programda Soylu’ya Kemalettin Aydın tarafından Kandil'e dikmesi için Türk bayrağı, Vahit Olgun tarafından ise ay yıldızlı tablo hediye edildi.

Olgun'dan stat ve acemi birliği talebi

İstanbul GÜDEF Başkanı Vahit Olgun da konuşmasında şunları söyledi: “İstanbul’da bulunan STK temsilcileri olarak önceki yıllarda Gümüşhane adına iki önemli hususu dile getirmiştik. Bunlardan birisi olmazsa olmazımız havaalanı diğeri ise demiryoluydu. Allah’a hamdolsun geçtiğimiz günlerde havaalanının temelleri atıldı. Demiryolu projesi de ihale edildi. Bugün de artık yeni bir süreci başlatmış oluyoruz ve yine İstanbul'daki STK ların baş temsilcisi olarak Gümüşhane halkı adına iki önemli hususu dile getirmek istiyorum. Bunlardan bir tanesi Gümüşhanespor dışarda yaşayan hemşerilerimizin ortak değeridir. Hepimizin ortak talebi stadımızın yenilenmesi stat projemizdır. Diğer bir önemli hususta Gümüşhanemiz sanayi şehri olmadığı için istihdamda problemler yaşanmakta dolayısıyla şehrimiz göç vermektedir. İstihdam sağlayabilecek en önemli unsurlardan birisi de şehrimize mutlaka acemi birliğinin kurulmasıdır. Acemi birliği de hem şehrimize istihdam sağlayacak hem de dışarıya göçü engelleyecektir.”

“Gümüşhane bize ilaçtır, bize nefestir”

Programda yaptığı konuşmaya “Gümüşhaneliler bizi çağırdı segürderek geldik” diyerek başlayan İçişleri Bakanı Soylu, “Bir şehir düşünün ki toprağında gümüş cevheri, havasında hizmet eden izzet bulur diyen Ahmet Ziyaüddin Hazretlerinin nefesi ve duası var. Onun için Gümüşhane bize ilaçtır, bize nefestir, bize güçtür ve kuvvettir. Gümüşhaneliler yiğittirler, mettirler, iş olsun diye iş yapmazlar. Elini taşın altına değil, gövdesini taşın altına koyarlar” dedi.

24 Haziran seçimlerinin diğer seçimlere benzemediğini kaydeden Soylu, “Bu seçim bir karar seçimi, istikamet seçimi, sıratı müstakim seçimi, eski günlere dönüp dönmemeye, çocuklarımızın bizim çektiklerimizi çekip çekmeyeceğine karar vereceğimiz bir seçimdir. Bu seçim sadece günümüzün seçimi değil” diye konuştu.

Türkiye'nin çok zor yıllardan geçtiğini ifade eden Soylu, “Benim güzel ülkem terörle terbiye edilmeye çalışıldı, yarınlarından umudu olmasın diye terbiye edilmeye çalışıldı. Ayağa kalkmak istedik müsaade etmediler. Rahmetli Menderes'le ayağa kalkmak istedik müsaade etmediler. Rahmetli Özal'la ayağa kalkmak istedik, müsaade etmediler. Bizi hep gerileme döneminde tutmak istediler. 2002'de Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte bu millet gerileme döneminden çıktı” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı'yla tüm oyun ve planları yok edeceklerini dile getiren Soylu, “Bu seçim gelecek nesillerin bizim çektiklerimizi çekmemesi için önemli bir seçimdir. Bu seçim 'Allahım bana kim sahip çıkacak' diyen mazlumlara bu emin devletin sahip çıkacağı seçimdir. Bu seçim sadece bizim coğrafyamızın seçimi değildir. Bu seçim Kerkük'ün, Telafer'in seçimidir. Bu seçim Bosna'nın, Kosova'nın seçimi. Bu seçim Kudüs'ün seçimi, bu seçim Somali'nin, Myanmar'ın, Kabil'in seçimidir” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede yürütülen operasyonlara da değinen Soylu, “PKK'yı bugün tarihi mağlubiyetlerle karşı karşıya bırakıyoruz. Sıçan gibi kaçıyorlar dağlarda. DAEŞ'le mücadelemizi yarım bırakmayalım. FETÖ ile mücadelemizi yarım bırakmayalım. DHKP-C ile mücadelemizi yarım bırakmayalım. Büyük mesafeler aldık, ne olur yarım bırakmayalım” dedi.

Soylu, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklamaları nedeniyle Muharrem İnce, Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener'i de eleştirerek, “Avrupa'ya şirin görünmek için, üç oy için bunu yapıyorlar. Şehit ailelerine ne diyeceksiniz? PKK'nın sözcüsünü savunmak size mi kaldı? Ne kadar yaparsanız yapın PKK'nın başını ezmek bizim namus burcumuzdur, millete sözümüzdür” diye konuştu.

“Gümüşhane-Bayburt arasındaki havalimanını yapan AK Parti Gümüşhane'ye stat yapmaz mı?”

Soylu salonda bulunanların Gümüşhane Stadı sözü istemesi üzerine, “Gümüşhane-Bayburt arasındaki havalimanını yapan AK Parti Gümüşhane'ye stat yapmaz mı? Size kurban olsun stat. Şahsi olarak üzerime alıyorum Gümüşhane stadı işini. Hiç merak etmeyin. Biz bu zamana kadar sözümüzün altında kalmadık. Ben çok söz veren bir insan değilim ama Gümüşhane bir şey isterse iş değişir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Gümüş 4 yıl önce
Stad sözünü oraya gelen cefakar taraftarlar almıştır lütfen şahıslara mal etmeyelim bunu?
24
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:32
İkindi 16:22
Akşam 19:32
Yatsı 21:03