banner333

banner309

Kocaeli Gümüşhane Tanıtım Günleri başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Anadolu Kocaeli’nde’ konseptiyle hayata geçirilen tanıtım günleri kapsamında 8-11 Kasım tarihlerinde Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliği yapılacak.

Dernek 08.11.2018, 01:37
Kocaeli Gümüşhane Tanıtım Günleri başlıyor
banner400

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik Gümüşhane Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı ve Kocaeli Gümüşhane Dernekleri ile ortaklaşa düzenlenecek.

Kültür kaynaşmasının amaçlandığı etkinlik öncesi düzenlenen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ve Gümüşhaneli STK temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğumuz tanıtım etkinliklerine Gümüşhane ile devam ediyoruz. Etkinliğimiz 4 gün sürecek. Özellikle gençlerimizi bekliyoruz. Etkinliğimizde Gümüşhane'nin yöresel tatları, kıyafetleri tanıtılacak, herkesi bekliyoruz” dedi.

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ise “Burada Gümüşhane kültürünü tanıtmaya çalışacağız. Yöresel kıyafetlerimizin yanı sıra yöresel araç gereçlerimiz var, onları da sergilemeye çalışacağız” diye konuştu.

Anadolu Kocaeli’nde projesinin 7’nci şehri olduklarını kaydeden Kara, “7’nci şehir olduğumuz için daha da tecrübeliyiz. Tanıtım günlerinin hazırlık süreci zor bir süreç. Bin kilometre uzaktan geliyoruz. Yöremizi Kocaeli’ne taşıyacağız. Kocaeli’de yaşayan hemşerilerimizin Gümüşhane’den getirdiklerini de burada sergileyeceğiz. 15 gün boyunca yöresel eşyaları toparlamak için uğraştık. Umarım bize verilen destekleri boşa çıkarmamış oluruz. Derneklerimizin büyük desteği var. Onlara çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

8 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da kapılarını açacak olan Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı 9 Kasım Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Her gün saat 10.00 ile 22.00 arasında ziyarete açık olacak etkinlikte Perşembe, Cuma ve Pazar günleri saat 19.00’da konser programları var. Konser verecek sanatçılarımız ise şöyle; 8 Kasım Perşembe günü Serpil Sarı, 9 Kasım Cuma günü Yusuf Güney, 10 Kasım Cumartesi Gonca Coşkun, 11 Kasım Pazar günü Hasan Pekin. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52