banner333

banner309

Gümüşhaneliler Ataç'ı ziyaret ettiler.

Eskişehir'deki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ'ı makamında ziyaret ettiler.

Dernek 17.12.2016, 21:41 17.12.2016, 21:44
Gümüşhaneliler Ataç'ı ziyaret ettiler.
banner400

ATAÇ KONAĞI VE GÜMÜŞHANEYİ GÖRMEK İSTERİM

Eskişehir'deki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ'ı makamında ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarete Dernek Başkanı Uğur Yücel başta olmak üzere, Başkan Yardımcıları Hüseyin Turhan,İrfan Ataman,Yadigar Düzgün,Genel Sekreter Osman Nebioğlu,Üyeler Yakup Yayla,Mustafa Ergin,Murat KAZANCI,Tuncay Aydın,Enis Zeytinler katıldı.

Belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında dernek üyelerine bilgiler veren Belediye Başkanı Ataç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi."Her zaman söylerim, belediyemizin kapıları herkese açıktır. Vatandaşlar ve sivil toplum örgütlerinden gelen talep ve istekleri elimizden geldiği kadar çözmeye çalışıyoruz. Tepebaşı Belediyesi olarak her zaman vatandaş ve sivil toplum örgütlerinin yanındayız.Bu anlamda Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerinizi yakından takip ediyorum.Belediyemizin imkanları ölçüsünde bunlara destek vermekteyiz.Tanıdığım Gümüşhaneli dostlarım var. Hepsi işinde gücünde çalışkan ve vatansever insanlardır. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Gümüşhane'den getirilen pestil ve kömeyi Başkan ATAÇ'a ikram eden Dernek Başkanı Uğur Yücel Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği olarak yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Birlik ve beraberlik içerisinde anlamlı halk tarafından ilgi gören faaliyetler yürüttüklerini belirten başkan Yücel, her geçen gün üyelerden alınan destekle yollarına devam ettiklerini söyledi.

Ülke olarak çok zor günlerden geçtiklerinin altını çizen Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan şunları söyledi."Bizleri bir arada tutan ortak paydalarımızı kültürümüzü,adetimizi geleneğimizi yaşayarak bizden sonraki nesillere aktarmak gibi tarihi bir misyonu var derneğimizin.Harşit ve Porsuk dostluğu iki kentin dostluğudur. İleriki zamanlarda birlikte Gümüşhane'ye gitmeyi planlıyoruz. Bizlerin doğduğu o topraklarda ki medeniyeti, kültürü ve mirası sizlere yerinde göstermek isteriz." dedi.

"Ne zaman isterseniz ben hazırım" diyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, bir çok ili gördüğünü ancak Gümüşhaneyi merak ettiğini,soyadını taşıyan Ataç konağını görmek istediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Mart 2023
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:35
İkindi 15:59
Akşam 18:41
Yatsı 20:00