banner333

banner309

Gümüşhaneli Mühendis ve Mimarlar İstanbul'da Bir Araya Geldi

Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu (GÜMÜP) yeni döneme Boğaz'da bir araya gelerek Arama Konferansı ile başladı.

Dernek 27.03.2017, 10:28 27.03.2017, 12:50
Gümüşhaneli Mühendis ve Mimarlar İstanbul'da Bir Araya Geldi
banner400

GÜMÜP-Gümüşhaneli Mühendis ve Mimarlar Platformu İstanbul YTÜ Sosyal Tesislerinde buluştu. Yüz civarında üyenin bir araya geldiği toplantıda açılış konuşmasında Genel Sekreter Serkan Kaya, 1000' i, aşkın üyesi ile bugün Türkiye’de mühendislik ve teknik tabanlı tek yerel STK GÜMÜP'tür, dedi.

GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu; "GÜMÜP 2005 lerde başlayan yolculuğunda çok güzel etkinlikler yaptı. Yüzlerce mühendis ve mimar hemşerisini bir araya getirdi. Toplanmalı etkinlikler dışında birbiri ile teknik iletişim kuran, iş yapan, İK süreçlerine destek veren, başta yeni mezunlar olmak üzere iş konusunda meslekdaşlarına yardımcı olan, üniversite öğrencilerine staj ve destek hizmetleri sunan nitelikli bir camiayız. Yeter mi? Yetmez. Daha mükemmellerini yapmak gerekir. Bunun için GÜMÜP ün artık dernek statüsüne geçmesi gerekir. İcra kurulumuzla yapmış olduğumuz değerlendirmede, Güsiad bünyesinde resmi platform olarak bulunan GÜMÜP,  Mayıs-Haziran aylarında dernekleşme sürecini tamamlayacaktır. Yeni dönemde daha genç arkadaşlarla yoluna devam edecektir. Bugün burada faaliyet planlamamız için yeni bir modelle arama konferansı yani ortak akıl toplantısı için bulunuyoruz. İnşallah yeni dönemde daha başarılı etkinliklerde bir arada olacağız" dedi. 

GÜMÜP Akademik Danışma Kurulu Başkanı Prof.Dr.Kenan Aydın;GÜSİAD ile birlikte olan bu geniş hazine ile şimdiye kadar bir çok etkinlikte bir araya geldik, bunda sonra da  çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Gümüp’ün dernekleşmesi yeni süreçte daha da enerji verecektir. Her biri birbirinden değerli işyerlerinde önemli pozisyonlarda olan üyeleri hem hemşeri camiamız hem de genel toplumsal çevremiz için bir şarttır, hem bireysel hem Güsiad olarak kurumsal bazda her türlü desteklerini GÜMÜP’e vereceklerini ifa de etti.

Arama Konferansı çalışmasını hazırlayan Kurucu Başkan Yüksel Yalçın;  bugün büyük işletmeler kurmayları ile birlikte şirketlerinin geleceklerini tartışıyorlar, organizasyonlarını daha mükemmel kılmak için üyelerinin görüşlerine müracat ediyorlar. Faaliyetleri de birlikte planlayıp sorumluluklarını da birlikte alıyorlar. Başarıyı da başarısızlığı da birlikte paylaşıyorlar. Yani katılımlı yönetim teorisini örgütsel davranış haline getiriyorlar. İşte Arama Konferansı tam olarak bu. Ortak Akıl toplantısı. 
Tüm üyelere dağıtacağımız Öneri formları ile 100 üyenin görüşlerini alıp, 10 kişilik gruplara ayrılmış masalarda seçilmiş grup sözcülerinin klavuzluğunda bu önerilerden en iyi 6 örneği salonda sunacağız.
Toplamda 50 civarında gelecek bu önerileri GÜMÜP ün 2 yıllık çalışma planına koyup, bu faaliyetlerde görev alacak 5 er kişilik sorumlu komisyonu belirleyeceğiz. Etkinlikler gerçekleştirildiğinde 9 grup bunlara performans puanı verecek. Başarılı olan grup üyelerini Antalya’ya tatile göndereceğiz. 
Uygulama esaslarını tebliğinden yaklaşık bir saatlik sessiz grup çalışmasını müteakiben 10 grup sözcüsüne teker teker söz verildi. Toplamda 65 adet öneriler Gümüp Yürütme Kuruluna sunuldu. Gümüp Yönetimi bu 65 öneriye çalışarak bunlardan  en verimli 24 adetini uygulamaya alacak.
Bunlardan bazıları;

 • Girişimcilik Çalıştayı

 • İşletmelerin Gelişiminde Vizyon Toplantıları

 • Solid Works ve 3D Eğitimleri

 • E-Eğitim Modülleri

 • Kod Yazma Eğitimleri

 • Kariyer Günleri Planlaması

 • Teknik Gezi Planlaması

 • Mesleki Tecrübe Havuzu Oluşturulması

 • Proje Yarışmaları

  Şeklinde oldu.

  Arama Konferansı kapsamında gelen tüm öneriler Gümüp web sitesi Facebook sayfasında paylaşılarak tüm üyelere açık olacak.

  Zamanın yeterli olmamasından dolayı Arama konfernasının bundan sonraki kısmı üyelere yazılı iletişimle bildirilecektir. İlk olarak Girişimcilik Konferansını bir ay sonra yine Pazar günü sabah kahvaltıyı müteakip bu salonda gerçekleştirerek 2017 deki arama konferansından gelen ilk öneriyi hayata geçirmiş olacağız., dedi.

  Programda GÜMÜP Komisyon Başkanlarından Elektirik Müh. Komisyon Başkanı Hasan Pezük, Mimarlar Komisyonu Başkanı Turgay Yalçın, Makine Komisyonu Adına Gürbüz Türkkan, Çevre Mühendisleri Adına Mikail Kömürcü, Ziraat Mühendisleri Adına Tahsin Tekinırk, Yer Bilimleri Mühendisleri Adına Hayrani Şahin kürsü alarak değerlendirme konuşmaları yaptılar.

  Raylı Sistemler Genel Müdürü Hasa Pezük, GÜMÜP Üyelerini 3. Havaalanına bir teknik gezi yapılmasının üstlenerek önümüzdeki günlerde takvimini duyuracağız dedi. Yine Nükleer Araştırma Merkezi Genel Müd Yard. Bektaş Karakelle ise Küçükçekmece'deki  Nükleer Araştırma Merkezine de bir teknik geziyi en kısa zamanda gerçekleştirme sözü verdiler. Bunun yanında bu kapsamda 5 civarında yayını buluna  Hamit Arslan hoca ise Solid Works ve 3D Eğitimi verilmesi için hemen taleplere başlayabiliriz dedi.

 • Programa Haber29 un Genel Yayın Yönetmeni Timru Şahin yeni nesil telefonlara Haber 29 mobili yüklemeleri çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53