banner333

banner309

Gümüşhaneli Fırıncılar Yeni Dernek Kurdu.

Gümüşhane genelinde faaliyet gösteren fırıncılar bir araya gelerek Gümüşhane Fırıncılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdu. Gümüşhane 15 Temmuz Zafer Meydanında dernek binalarını hizmete açan dernek yönetimi, 37 üyesinden 27’sinin katıldığı ilk genel kurul toplantısını 10 Ocak 2017 Salı günü gerçekleştirdi.

Dernek 13.01.2017, 17:55
Gümüşhaneli Fırıncılar Yeni Dernek Kurdu.
banner400

Gümüşhane genelinde faaliyet gösteren fırıncılar bir araya gelerek Gümüşhane Fırıncılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdu. Gümüşhane 15 Temmuz Zafer Meydanında dernek binalarını hizmete açan dernek yönetimi, 37 üyesinden 27’sinin katıldığı ilk genel kurul toplantısını 10 Ocak 2017 Salı günü gerçekleştirdi.

Dernek binasında bir araya gelen fırıncılar adına açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Halit Zengin, fırıncılar olarak yaşadıkları sorunlara çözümler üretmek, sosyal yardımlaşmayı ön plana çıkartmak için dernekleşme çalışmalarını bir süredir yürüttüklerini söyledi.

Hedeflerinin, ünü sadece Gümüşhane sınırlarını değil Türkiye’nin sınırlarını dahi aşan Gümüşhane Ekmeğini kurumsal bir kimlik altında daha ileriye taşımak olduğuna kaydeden Zengin, “Kurmuş olduğumuz dernek, Gümüşhane’de faaliyet gösteren fırıncı arkadaşlarımızın isteği ve desteği ile kuruldu. Derneğimiz ülkemize, milletimize, Gümüşhane’mize hayırlı olsun. Meslektaşlarımız adına kalıcı çözümler üretmek, kanayan yaralarını sarmak, fırınlarımızı denetlemek, halkımıza üstün hizmet sağlamak amacı ile bu dernek kurulmuştur. Bunun yanı sıra tüzel bir kişiliğe kavuşan derneğimiz, ülkemizde, kentimizde yaşanan sosyal ve ekonomik konulara duyarsız kalamayacak, Gümüşhane kimliğini ön planda tutarak çalışmalarını bu hassasiyet içerisinde sürdürecektir” dedi.

Birlik oldukça ve bu birliği her koşulda sürdürdükçe aşamayacakları hiçbir engelin olmayacağını kaydeden Zengin,  “Derneğimizin kapısı Gümüşhane’de faaliyet gösteren tüm meslektaşlarımıza açık olacak. Bizim herhangi bir ideolojimiz ve partizan bir yapımız yok. Milli birlik ve beraberlik içersinde, bizler çalışma koşullarımızı nasıl güçlendiririz, fırıncıları bir çatı altında toplayıp haksız rekabeti ortadan nasıl kaldırırız düşüncesini taşımaktayız. Biz, bugüne kadar olduğu gibi halkımızın sağlıklı ve kaliteli ekmek tüketimin sürdürülebilmesi ve bu süreçte de üyelerimizin helal kazançlarının devam ettirebilmesinin peşindeyiz”

Dernek olarak ilk etapta başta Valilik olmak üzere Kaymakamlıkları, Belediye Başkanlıklarını ve Oda Başkanlarına nezaket ziyaretlerinde bulunacaklarını belirten Zengin, “Var olan çeşitli sorunlarımız onlara ileterek, ortak çözümler noktasında görüş alışverişinde bulunacağız. Elbette onların bizlerden talepleri, bizimde onlardan isteklerimiz olacak. Bizler müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, çalışanlarımızın ve fırın işletmecilerimizin daha iyi koşullarda hizmet vermesini amaçlıyoruz. Şimdiye kadar ayrı ayrı çıkan ve yeterince karşılık bulamayan sesimizi dernek oluşumumuzun altında etkili hale getireceğiz” diye konuştu.

Daha sonra dernek Başkanı Halit Zengin ve yönetim üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Salı günü gerçekleştirilen ilk genel kurul toplantısı ile belirlenen dernek yönetimi şu isimlerden oluştu;

Yönetim Asil Üye; Halit Zengin, Bayram Karabulut, Mustafa Zengin, Mikdat Zengin, Mehmet Demir, Ali Zengin, Murat Zengin, Mustafa Ünlü, Mesut Karagül

Yönetim Yedek Üye; Erkan Ünlü, Ahmet Karabulut, Zeynep Yazgan, Osman Yılmazer, Kazım Zengin, Reha Aydın, İsa Alkan, Selçuk Demir, Nural Demirci

Denetim Kurulu Asil Üye; Hakkı Zengin, Osman Demir, Mustafa Demir

Denetim Kurulu Yedek Üye; Enver Zengin, Ali Osman Zengin, Beyler Akgül

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:54
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:43
Yatsı 21:23