banner333

banner309

Gümüşhane/Bayburt Büro Memur-Sen I. Olağan Genel Kurulu, delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gümüşhane/Bayburt Büro Memur-Sen I. Olağan Genel Kuruluna İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa UNCU, SGK İl Müdürü Eyyüp İSLAMOĞLU, Merkez İlçe Nüfus Müdürü Ruşen KALAYCI, Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Engin KARABULUT, Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkan Vekili Alptekin GİRESUNLU, Eğitim Bir-Sen Şube Başkan Yardımcıları Önder OĞUR ve Orhan KÖSE ile Genç Memur Sen il Başkanı Sultan AKYAZI katılım sağladı.

Dernek 23.06.2021, 15:09
Gümüşhane/Bayburt Büro Memur-Sen I. Olağan Genel Kurulu, delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi.
banner400

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Eyüp AKÇAY genel kurul açılış konuşmasında;

Büro Memurları Sendikası Gümüşhane Şube Başkanlığının değerli delegeleri, Memur-Sen ailesinin değerli yönetim kurulu başkanları kıymetli basın mensupları, değerli katılımcılar Büro Memur-Sen yönetim kurulu adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sendikamızın birinci olağan genel kuruluna hoş geldiniz. Konuşmama başlarken vatanımızın varlığı birliği ve bölünmez bütünlüğü milletimizin bekası bayrağımızın inmemesi ezanlarımızın dinmemesi için milli ve manevi değerlerimiz uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize, Memur-Sen’in kurucusu merhum Mehmet Akif İnan ve ahirete intikal etmiş tüm dava arkadaşlarımızı rahmetle yâd ediyoruz.

4688 sayılı Kamu Görevleri Sendikalar ve Toplu Sözleşme Kanunda:

Sendikanın amacını kamu görevlilerinin ortak ekonomik sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerinin korunması şeklinde tanımlanmıştır. Sendika yönetimine geldiğimiz günden beri bu amaç doğrultusunda kamu çalışanlarının haklarını en iyi şekilde temsil etmek ve çalışanları menfaatlerini kollamak, lehimize kazanımlar elde etme gayesi ile çalıştık. Bu çalışmalarımızı yaparken demokratik kurallar çerçevesinde kanunların izin verdiği ölçüde ortak ekonomik sosyal ve mesleki hak menfaatlerin korunmasına gayret gösterdik. Bizim sendikal anlayışımız haksızlığın karşısında haklının yanında yer almaktır. Bizim kültürümüzde “Hakkı “tanımlarken çalışanın alnının teri kurumadan hakkını vermek ifadesi hassasiyetle belirtilir. Bu nedenle sendikamız, toplumun değerlerine sahip çıkan görüş ve düşüncesini her platformda dile getiren bir sivil toplum örgütüdür. Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkan davası ve ideali için mücadele eden samimi ve gönüllü bir güç birliğidir. Merhum Mehmet Akif inanın dediği gibi: “Biz ucuz işlerin sendikası değiliz, biz gelecek günlerin kalıcı iş ve işlemleri sendikasıyız”

Değerli dava arkadaşlarım;

Memur-Sen sendikacılığa yeni bir vizyon getirerek sorumluluğumuzun Türkiye sınırları ile sınırlı olmadığı tüm dünya mazlumlarının sorunlarını da dile getirerek mazlum ve mağdur coğrafya ya yardım ederek Müslüman aleminin derdiyle dertlenerek düşenin elinden tutarak bizleri de hayra vesile kılmak gibi kıymetli bir görevi üstlenmiştir. Kıymetli misafirler bugüne kadar ve bugün de aynı samimiyet ve güvenle çalışmalarımız sürdürdüğümüz, gece gündüz demeden Pandemi sürecini gözetmeden merkez ve ilçelerde yılda en az iki kez üyelerimizi ziyaret edip, en ücradaki üyelerimizin dert ve sıkıntılarını dinleyip, çözüm noktalarında birlikte hareket ettik. Sendikamızın Türkiye genelinde 8 bakanlığın 44 Genel Müdürlüğü’ne bağlı hizmet kolu bulunmaktadır. Hizmet sahamız geniş ve çalışmalarımızda bir o kadarda zahmetlidir. Büro Memur-Sen Gümüşhane/Bayburt Şube Başkanlığının I. olağan kongresinde yönetim kurulunda kurumsal dağılım göz önünde bulundurularak; yeni bir yönetim yeni bir heyecanla amatör ruhlu profesyonel yönetim anlayışıyla yeni oluşacak yönetim kurulumumuz ile birlikte sizlerin hizmetinde olmaya devam etmeye çalışacağız. Önceki yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı huzurunuzda teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Katılımınızla bizi onurlandırıp güç verdiniz. Büro Memur-Sen yönetim kurulu adına hepinize teşekkür ederim. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Yapılan olağan genel kurulda Gümüşhane/Bayburt Büro Memur-Sen Şube Yönetim Kuruluna aşağıdaki isimler seçilmiştir.

Şube Başkanı: Eyüp AKÇAY

Şube Başkan Vekili: Murat KÖMÜRCÜ

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma): Murat KELEŞ

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Mustafa ARTUN

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim: Hamdi OKUR

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Habib YANIK

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Murat ÇOBAN  

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Temmuz 2024
İmsak 03:10
Güneş 05:00
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:57
Yatsı 21:39