banner333

banner309

GÜ Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Yeni Başkanı Seçildi

Gümüşhane Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği olağan seçimli kongresini yaptı.

Dernek 24.01.2018, 10:00
GÜ Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Yeni Başkanı Seçildi
banner400

Gümüşhane Üniversitesi kurulmadan önce Gümüşhane Üniversitesi’nin kuruluş aşamalarında büyük katkısı olan, Üniversite kampüs yerinin satın alınması ve planlanmasında büyük gayretleri olan Gümüşhane Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği olağan seçimli kongresini yaptı.

Kongrede üyelerin oy birliği ile Belediye Başkanı Ercan Çimen derneğin yeni başkanı seçilirken, dernek yönetim kurulu üyeliklerine ise; İsmail Akçay, Turan Tuğlu, Süleyman Köprülü, Muzaffer Altıparmak, Çetin Işık, Yusuf Sadık seçildiler.

Dernek denetleme kurulu üyeliklerine ise Hasan Pir, Yusuf Erdem ve İsmet Çekmek seçildi.

Seçimden sonra bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ercan Çimen şunları söyledi: “Rahmetli Babam Necati Çimen’in de kurucuları arasında bulunduğu Gümüşhane Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Gümüşhane Üniversitesi’nin kuruluşunun temellerini atan bir dernektir. Gümüşhane için çok hayırlı bir hizmet yaparak kurulduğu iki binli yılların başında Üniversitenin alt yapısını, kampüs alanını hazırlamış ve daha o yıllarda iş makinalarıyla gerekli alt yapı tanzimlerini yapmıştır. İnşallah bundan sonra da Üniversitemizin daha ileri bir noktaya ulaşması için daha güzel çalışmalar planlayıp, üniversitenizle koordine içinde çalışacağız. Derneğin bundan önceki başkan ve yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:00
Güneş 04:51
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:48
Yatsı 21:30